16:52 | 27 юли 16 3415

Футболистът Галин Иванов напусна „Самсунспор“

Футболистът Галин Иванов напусна „Самсунспор“ / Новини от Казанлък

Казанлъшкият футболист Галин Иванов, който наскоро бе повикан и в националния отбор на България е напуснал втородивизионния турски тим на Самсунспор.

Галин започва да тренира футбол в „Розова долина“, след което с екипа на „Левски“ печели първенството за юноши през 2006 година. Записва първия си професионален мач отново с екипа на „Левски“, а след това играе за „Берое“, Славия, германския „Арминя“ /Билефелд/, „Литекс“ и азербайджанския „Хазар“.

В „Самсунспор“ 28-годишният футболист игра през последния сезон. Днес Иванов даде интервю за БЛИЦ, в което разкри, че е ходил на преговори в Турция, но не сее договорил за удължаване на договора и си е тръгнал. Футболистът заявява в интервюто, че има да получава заплати и ще си търси правата по договора си. „Имам оферти от Турция, но изчаквам да видя как ще се развият там нещата. Както знаете в момента има доста проблеми в страната. Има и запитвания от отбори от други страни. Скоро всичко ще е ясно с моя нов отбор.“

Галин Иванов споделя с журналистите, че „Левски“ никога не е бил затворена страница за него. „Прекарах достатъчно време на „Герена“, за да заобичам клуба. Знам какво е да носиш синята фланелка и ще се радвам един ден отново да я облека“-разказва играча, но и уточнява, че към момента няма оферта от „синия“ клуб към него.

За обстановката в Турция състезателят разказва, че се чува с приятели: „Чувам се постоянно. Казват, че не е безопасно, че е ад. Притесняват се дали те и близките им ще се приберат живи по домовете си. Много е страшно и опасно по улиците, чуват се изстрели и гърмежи. Искрено се надявам всичко да се оправи.“

Следвай новините от Казанлък

Още новини от Казанлък:

Най - четени новини

за последната седмица

Проверка в магазин за дрехи втора употреба в Казанлък установи нарушение, свързано с част от предлаганите артикули

21285 | 07 август 2026

По искане на Районна прокуратура-Стара Загора съдът задържа обвиняем за кражба на вещи от къща в Дъбово

9537 | 07 август 2026

Честванията на 149-ата годишнина от Шипченската епопея ще се състоят 21 и 22 август

7168 | 09 август 2026

Към своя край е асфалтирането на важен пътен участък в община Павел баня

5155 | 05 август 2026

Поредна прекрасна вечер от „Павелбанско лято 2026“

4315 | 09 август 2026

Поликлиниката в Казанлък вече разполага с нов високотехнологичен апарат за прецизна диагностика на костното здраве

4188 | 06 август 2026

Ново начало за 36 казанлъшки семейства с подкрепата на Община Казанлък

4057 | 05 август 2026

Сигнал за отвличане вдигна полицията на крак, има задържан

3624 | 10 август 2026

По разпореждане на кмета на Павел баня продължават дейностите по почистване и облагородяване на населените места

3539 | 06 август 2026

В Казанлък маскиран мъж нанесе побой на охранител по време на дежурство

3290 | 05 август 2026
Следвай Казанлък във Facebook
Включи се с повече от 20 000 души, за да си винаги информиран
Следвай страницата kazanlak.com Следвай групата За Казанлак