16:02 | 12 май 16 8373

Рени Червенкова и Румяна Друмева подадоха оставки от ръководството на БСП-Казанлък

Рени Червенкова и Румяна Друмева подадоха оставки от ръководството на БСП-Казанлък / Новини от Казанлък

Оставките на ключови имена от БСП – Казанлък от новоизбрания общински съвет стават вече 7. Първа внесе заявлението си бившата съветнчика Моника Динева, след седмица я последваха настоящите общински съветници Теодора Иванова, Пламен Караджов и Донка Симеонова. Днес те изпратиха съобщение до медиите, че други две ключови имена – съветници в предходния мандат на градския общински съвет - Рени Червенкова и Румяна Друмева са отказали да са в Общинския съвет на БСП-Казанлък /пленума/.

Рени Червенкова е отказала да бъде част от състава на новоизбрания на конференцията на 16 април Общински съвет на БСП-Казанлък с мотивите: „Събитията през последната една година и провеждането на отчетно-изборната кампания в казанлъшката организация са в противоречие с разбирането ми за взаимоотношения между другари и партийна работа”. Рени Червенкова е дългогодишен партиен член и не приема да бъде част от състава на важен колективен  орган, избран противоуставно, припомнят от крилото на  т.нар. БСП-2 в Казанлък, които се опълчиха срещу Николай Терзиев и обкръжението на старите кадри в партията. 

В съобщението се цитират мотивите за оставката и на Румяна Друмева: „Категорично отказвам да съм член на общински съвет, избран след опорочен отчетно-изборен цикъл. БСП има Устав, който ни събира и регламентира нашата дейност, неспазването му начерта  дълбоки разделителни линии, които биха могли да се изтрият единствено като се приложи Устава на БСП в Казанлък”. Румяна Друмева обявява, че не приема конфликтите, създадени срещу стотиците млади и активни хора в организацията. Друмева е бивш Председател на Общинския съвет по времето на кмета Иван Гороломов и дългогодишен съветник на партията в местния парламент, била е зам. кмет на Казанлък и зам. областен управител в Стара Загора.

Дългогодишни и активни социалисти считат, че оттеглянето и на авторитети като Рени Червенкова и Румяна Друмева е доказателство, че казанлъшката партийна организация има нужда от спешни промени, които ще допринесат за изход от реанимиращото статукво на БСП-Казанлък, посочват още в съобщението си общинските съветници Теодора Иванова, Пламен Карджов и Донка Симеонова.

Следвай новините от Казанлък

Още новини от Казанлък:

Най - четени новини

за последната седмица

Двама задържани в Крън след катастрофа, закани и открити оръжия

4249 | 16 април 2026

Ищар превръща Празника на розата 2026 в музикално събитие от световна класа

4230 | 14 април 2026

Община Казанлък дава криле на млади таланти: “Паниците“ се превръща в лагер за бъдещите лидери

3430 | 15 април 2026

Брат удари сестра си в Казанлък, други трима нападнаха и нанесоха побой на 16-годишен в Габарево

3227 | 14 април 2026

Полицейска гонка завърши с открити наркотици и задържан

3000 | 14 април 2026

Малки и големи посетиха поделението на 61-ва Стрямска механизирана бригада в Казанлък в деня на отворените врати

2615 | 15 април 2026

Горски служители от Казанлък и ученици залесяваха край Шипка

2378 | 11 април 2026

“Капка по капка“ Казанлък връща живота на старите чешми

2157 | 16 април 2026

Инициативата между Община Казанлък и град Ломжа създава 100-метрова пъстра черга в рамките на Празника на розата

2142 | 15 април 2026

8-годишно дете е пострадало при фаталния инцидент край Долно Сахране

2130 | 14 април 2026
Следвай Казанлък във Facebook
Включи се с повече от 20 000 души, за да си винаги информиран
Следвай страницата kazanlak.com Следвай групата За Казанлак