11:09 | 11 май 16 3709

Община Казанлък и ЦРОО се обединяват за обща кауза

Община Казанлък и ЦРОО се обединяват за обща кауза / Новини от Казанлък

На първата си среща с представители на Централната рибно-опазваща организация кметът Галина Стоянова заяви готовността на Общината да съдейства на неправителствената организация за борба с бракониерството по водоемите и възстановяване на екосистемите в региона.

Като главен приоритет, двете страни обединяват усилия за превръщането на язовир Копринка в по-приятно място за риболов и отдих. „Опазване на рибата, почистване на водите, по-добри места за отдих.“, описа общите цели заместник-председателят на организацията Атанас Аргиров.

Рибарите в региона наброяват близо 14 000. Главно те са от градовете Казанлък и Стара Загора. Амбицията на доброволците е да ги обединят за обща борба с нарушителите. За краткото време от появата на първата по рода си подобна организация броят на членовете й главоломно расте.

Предстои да се набележат конкретните стъпки за съвместни действия. Г-жа Стоянова бе категорична: „Каузата я има!“. И Кметът, и участниците в срещата от доброволното сдружение бяха единодушни, че общата им работа е в посока на изграждане на гражданското общество, към което всички се стремим.

Пресцентър на община Казанлък

Следвай новините от Казанлък

Още новини от Казанлък:

Най - четени новини

за последната седмица

Откриха починала 78-годишната Стояна Стефанова, обявена за издирване в Казанлък

26012 | 22 август 2026

19 свободни места на учители и педагогически специалисти са обявени в региона

8938 | 18 август 2026

Започна изграждането на довеждаща инфраструктура на Индустриалната зона

8909 | 18 август 2026

Казанлъшка красавица влиза в надпревара за участие на Mrs. Bulgaria World 2026

8373 | 20 август 2026

Свада в кафене в Казанлък ескалира до сбиване, прободна рана и арести

5233 | 17 август 2026

ПТП край Горно Сахране: Има пострадали, движението е по обходен маршрут

4717 | 21 август 2026

Временно ограничават движението през прохода „Шипка“ на 22 август заради честванията на Шипченската епопея

4177 | 20 август 2026

Възрастна жена пострада при катастрофа край Мъглиж

3349 | 18 август 2026

МВР издирва 78-годишната Стояна Стефанова от Казанлък

3203 | 21 август 2026

Стартира строителният процес по енергийно обновяване и на още пет многофамилни жилищни сгради в Гурково

2996 | 18 август 2026
Следвай Казанлък във Facebook
Включи се с повече от 20 000 души, за да си винаги информиран
Следвай страницата kazanlak.com Следвай групата За Казанлак