14:20 | 08 юли 15 4016

Весела Паунова спечели злато от фестивал в Италия

Младият казанлъшки талант Весела Паунова се завърна със златен медал от Международния фестивал „Магия Италиана“, който се проведе в италианския град Римини.

Паунова е възпитаник на музикалния педагог в НЧ „Възродена Искра“ Мариана Мъгева. Талантът ни получи поканата за участие във фестивала, след блестящото си представяне на конкурса „Абанико“ в София. На 14-то издание на фестивала се включиха деца от България, Германия, Италия, Полша, Латвия, Румъния и Казахстан.

Весела спечели първото място в раздел солово изпълнение за деца от втора възрастова група, където участваха общо 22-ма изпълнители. Казанлъчанката бе сред малкото участници изпълнили песен на италиански – „О соле мио“, с което спечели бурните аплодисменти на публиката. Другото изпълнение на младия ни талант бе „Камино“.

С отличното си представяне Весела е получила покани за участия на конкурси в Италия и Полша през 2016-та година.
„Доволни сме, че бяхме оценени подобаващо. Благодаря за финансовата подкрепа на Ротари клуб.

Поредното предизвикателство пред таланта ни и нейния педагог е участие в кастинга за детската Евровизия, който ще се проведе до 23 юли.

Следвай новините от Казанлък

Още новини от Казанлък:

Най - четени новини

за последната седмица

Започва прием на заявления за регистрационни номера за МПС по избор за серия СТ 7001 ТР - СТ 7500 ТР

10043 | 31 юли 2026

За първи път извън София: Казанлък е сред претендентите за домакин на финала на „Мис България“

7407 | 29 юли 2026

Дирекциите “Социално подпомагане“ приемат заявления за целева помощ за отопление до 31 октомври

6168 | 31 юли 2026

Д-р Елена Гарсау ще преглежда всеки четвъртък в кабинета по акушерство и гинекология в Поликлиниката

4892 | 30 юли 2026

Усилено се работи по асфалтирането на улици и междублокови пространства в Казанлък

4182 | 01 август 2026

Лек автомобил се удари в “Пътна помощ“ в Казанлък/ ВИДЕО

4174 | 31 юли 2026

Синдикатите с позиция относно учебното време и ваканциите през следващата 2026/27 г.

3590 | 28 юли 2026

Групата на СК „Планинско бягане и туризъм - Казанлък“ покори първенеца на Румъния - връх Молдовяну

3566 | 28 юли 2026

Издирват 23-годишен, нанесъл прободни рани на мъж в Казанлък

3145 | 27 юли 2026

Нов общински съветник положи клетва в Казанлък

2839 | 30 юли 2026
Следвай Казанлък във Facebook
Включи се с повече от 20 000 души, за да си винаги информиран
Следвай страницата kazanlak.com Следвай групата За Казанлак