12:43 | 12 февруари 05 1137

НДПС е по-скоро дясна, отколкото лява формация

“Господа, вашата организация Национално движение за права и свободи е по-скоро дясна, отколкото лява и това е чудесна новина”. Така обобщи направената социологическа анкета сред областните лидери и функционери на НДПС журналистът от радио “Нова Европа” Калин Манолов. Според данните, посочени в анкетата, функционерите на НДПС имат либертарианско мислене. Което означава, че основна тяхна ценност е личната свобода, в това число и иконмическа, личната отговорност, несъвместими с многото държава, обясни той. Либертарианството, според журналиста не е определена партийна принадлежност, а определен начин на мислене и живот. Основната философия на либертарианците е: всеки има право да живее своя собствен живот, както намери за добре, докато зачита същото право на другия.”
Либертарианството е логична жизнена философия на българските турци, категоричен е Манолов, тъй като “това е етнос, който е страдал много”.Всеки един българин трябва да се извини на българските турци за Възродителния процес, заяви той. Вината за него не е наказателна, нито политическа за обикновените българи, но всеки живял по това време е част от това време, каза още Манолов.
Българските турци са хора, обичали свободата, не само в личния живот, но и в икономиката, нещо което противоречи на собствената им идентификация в традиционната скала на “ляво и дясно”, показва още анкетата.
Въпреки заявените резултати, дадени анонимно от партийните функицонери на Гюнер Тахир и неговата организация, повечето от тях не се съгласиха с тезите на Калин Манолов. Дузина областни лидери на НДПС обявиха изреченото от журналиста за ерес и непозване на тежкия живот на българските турци в Родопите.
Следвай новините от Казанлък
Сподели

Още новини от Казанлък:

Питаме Казанлък

Как се справяте с по-високите цени на стоките и услугите?

Обяви от Казанлък:

Най - четени новини

за последната седмица

Кметът Иса Бесоолу гостува на 100-годишната баба Мария от с. Осетеновo

5750 | 14 април 2025

Японски вишни ще посрещат жителите и гостите на Павел баня

5573 | 17 април 2025

Утре казанлъчани обсъждат с управата промените в наредбата за облика на градските пространства и сгради

4224 | 16 април 2025

Задържан е мъж, изпочупил огледалата на автомобили в Източното на Казанлък

3846 | 16 април 2025

Великденски благотворителен базар в Математическата гимназия събра 1 822 лв. за лечението на Таня Мечкова

3739 | 18 април 2025

71-годишен водач се блъсна в крайпътно дърво в западната част на Казанлък

3700 | 14 април 2025

Въвеждат входна такса за посетителите на могилата „Оструша“ край град Шипка

3597 | 16 април 2025

Задържани са двама мъже, нанесли побой на 50-годишен в село Шейново

3005 | 14 април 2025

БМВ се преобърна край Мъглиж

2644 | 15 април 2025

Пореден случай на агресия, 30-годишен мъж от Копринка е с лека телесна повреда

2594 | 14 април 2025
Следвай Казанлък във Facebook
Включи се с повече от 20 000 души, за да си винаги информиран
Следвай страницата kazanlak.com Следвай групата За Казанлак