16:43 | 24 април 15 5184

Общината реши проблем, който не е намерил решение цели 40 години

Общината реши проблем, който не е намерил решение цели 40 години / Новини от Казанлък

Това заявиха общинските съветници от групата на ПП ГЕРБ  Радиана Стефанова, Стефан Птичков и Николай Факиров, които заедно с Даниела Коева заместник-кмет на Община Казанлък се срещнаха с жителите на квартал „Кулата“. На срещата бяха обсъдени възможностите, които предоставя проектът за  „Изграждане на водопроводна и канализационна мрежа“,  по който общината спечели  100 %  външно финансиране в размер на 2 329 738 лева от Предприятието за управление на дейностите по опазване на околната среда /ПУДООС/.

„От групата на „ГЕРБ“ инициираме тези срещи с цел да чуем вашите предложения и вашето отношение, поканихме и г-жа Коева, която е заместник-кмет  по строителство в Община Казанлък, за да ви представи и след това да обсъдим заедно възможностите, които проектът предоставя. Ние знаем, че дълго очаквахте тази близо 8 километрова водопроводна и канализационна мрежа и затова подкрепихме усилията на администрацията в тази посока, които усилия започнаха още през първата година от мандата на  кмета Галина Стоянова.Още през 2012 година със собствени средства общината изработи  проект за ВиК-инфраструктура, след това реализира първия етап  с близо 200 хил. лева от общинския бюджет. Но тъй като беше необходимо доста сериозно финансиране за цялостно изграждане, общината положи изключително големи усилия да намери възможности за външно финансиране и да довърши започнатото. Днес Община Казанлък осигури това финансиране от ПУДООС и усилията в тази посока се увенчаха с успех .“ , заявиха на срещата общинските съветници от „ГЕРБ“.

Жителите  на квартала изразиха подкрепа и обнадежденост към новоспечеления от общината проект, който по думите им е от изключителна важност за тях, защото проблемите им от липсата на ВиК  инфраструктура са с 40-годишна история и никой досега не е успявал да ги разреши.

Пресцентър на ПП ГЕРБ - Казанлък

Следвай новините от Казанлък

Още новини от Казанлък:

Най - четени новини

за последната седмица

Любов с кауза: Младо семейство от Казанлък превърна сватбата си в празник за децата

25362 | 01 май 2026

Напусна ни актьорът Стефан Марков

12130 | 30 април 2026

Казанлъчанката Виктория Стойнова стана Мис Тракийски университет 2026

9240 | 29 април 2026

БМВ помете знаци и билборд и се заби в сграда в Казанлък, шофьорът е в болница

8341 | 04 май 2026

Общински съвет-Казанлък одобри продажбата на имот за изграждане на научен център за върхови постижения

7514 | 30 април 2026

Над 860 декара нова гора - Кастамону България разширява зелените си инициативи

6364 | 29 април 2026

Съдът в Казанлък осъди мъж за обидни и клеветнически публикации срещу общински служител

5963 | 29 април 2026

Запознайте се с претендентките за короната на Царица Роза 2026

5404 | 02 май 2026

От царици към бъдещите царици

4232 | 01 май 2026

Царската чешма в Казанлък вече е готова за Празника на розата

4071 | 05 май 2026
Следвай Казанлък във Facebook
Включи се с повече от 20 000 души, за да си винаги информиран
Следвай страницата kazanlak.com Следвай групата За Казанлак