12:40 | 09 февруари 15 2739

Казанлъчанинът Павел Бояджиев е европейски шампион в таекуондото

Казанлъчанинът Павел Бояджиев е европейски шампион в таекуондото / Новини от Казанлък

През изминалият уикенд  в Анталия(Тур) се проведе първото издание на  Европейското първенство по таекуондо за деца. В надпреварата се включиха 230 състезатели от 18 държави. В първенството успешно участие взе казанлъчанинът Павел Бояджиев, който се състезава за клуб Августа /Стара Загора/.

Казанлъшкият състезател е шампион на страната ни  в категория до 27кг. В Анталия най-многобройната категория бе именно на Павел, като в нея се включиха 41 състезателя от 10 страни. Жребият отреди Павел да играе шест срещи. След  добре подредена тактически игра казанлъчанинът успя да спечели и 6-те си срещи, първата с нокаут а останалите по точки.

На това състезание Бояджиев стана единствения шампион от всички български участници.  Още днес Павел продължава своята подготовка за голямата си цел Олимпийските игри 2024, съобщи треньорът на клуб Августа Георги Господинов, който е изключително доволен от успеха.

Следвай новините от Казанлък

Още новини от Казанлък:

Най - четени новини

за последната седмица

Казанлъшка двойка от “Моята кухня е №1“ се включват в кулинарно предизвикателство на Музея на фотографията

39416 | 03 юни 2026

Държавният глава Илияна Йотова ще бъде гост на Празника на розата

14221 | 07 юни 2026

Шеф-готвачи от Hell“s Kitchen с кулинарна изненада за гостите на Фестивала на българските занаяти

9460 | 04 юни 2026

Кметът Галина Стоянова обяви почивен ден за учениците в Казанлък за Празника на града

8914 | 01 юни 2026

В петък започва тридневният Международен фолклорен фестивал в Казанлък

8305 | 04 юни 2026

Близо 4 километра след с.Александрово откриха изчезналия 2-годишен Райчо Куршум

8115 | 03 юни 2026

Центърът на Казанлък става пешеходна зона за коронацията на Царица Роза и концерта на Ищар

7284 | 04 юни 2026

Празничният парад на Царица роза: Хиляди съпреживяха кулминацията на 123-тия Празник на розата в Казанлък

6808 | 07 юни 2026

Четири жени отнеха златен синджир от 44-годишна посред бял ден в Казанлък

6728 | 01 юни 2026

Радост и Георги са втория екип на кулинарния празник “Роза и шафран“

6583 | 04 юни 2026
Следвай Казанлък във Facebook
Включи се с повече от 20 000 души, за да си винаги информиран
Следвай страницата kazanlak.com Следвай групата За Казанлак