10:55 | 02 декември 14 3956

Казанлъчанка е със сериозна фрактура след катастрофа

Казанлъчанка е със сериозна фрактура след катастрофа / Новини от Казанлък

Снощи около 22:50 по пътя Стара Загора – Казанлък в посока юг-север се е движил лек автомобил “Тойота Селика”, управляван от Д.П. на 31 години от Казанлък. По време на движението си, на прав участък от пътя водачът губи контрол над управлението на колата, излиза вдясно от пътното платно и се удря в рекламен билборд.

От удара са пострадалите две жени, които са пътували в колата: Г.Г. на 23 години от Стара Загора и Д.Б. на 50 години от Казанлък. Г.Г. и Д.Б. са откарани в МБАЛ – Казанлък където е установено, че Г.Г. е получила комоцио, а Д.Б. е с фрактура на 7 шиен прешлен, без опасност за живота. Пробата на водача за употребата на алкохол е отрицателна, съобщават от пресцентъра на Областна дирекция на МВР.

Пред репортер на БГНЕС шофьорът на автомобила е разказал, че на платното пред нвего е излязло куче и опитвайки се да избегне удара с животното той губи управление и се забива в рекламното съоръжение. Водачът не отрича вината си: "Щом се е случило това, аз съм виновен. Не карах бързо, но щом допуснах това да се случи, значи съм виновен" коментира шофьорът. Той работи като тираджия в чужди държави и заяви, че там няма билбордове край пътищата. Всички са изнесени далеч от пътното платно, именно заради такива инциденти. "Ето аз имам всичко - три светлоотразителни жилетки, зимни гуми, винетка, аптечка, всичко имам. И какво ми помогна това, след като този билборд е тук" възкликна той и призова властимащите да приемат закон, с който да регламентират поставянето на рекламни билбордове по пътищата на България.

Видео БГНЕС
 

 

 

 

 

 

 


 

 

 

 

 

Следвай новините от Казанлък
Сподели

Още новини от Казанлък:

Следвай Казанлък във Facebook
Включи се с повече от 20 000 души, за да си винаги информиран
Следвай страницата kazanlak.com Следвай групата За Казанлак