Намалена е видимостта в прохода Шипка заради обилния снеговалеж и силния вятър, съобщава БГНЕС. Аварирали са няколко леки коли в прохода, тъй като не са със зимни гуми. Между селата Шейново и Шипка има закъсали няколко товарни автомобила.
Въведено е временно ограничение за всички автомобили с летни гуми през прохода Шипка. Има патрули на Пътна полиция, които проверяват дали автомобилите са подготвени за път в зимни условия.
Ранният сняг изпочупи клони и дървета в селата Хаджи Димитрово, Шейново, Шипка. Заради падналите клони има и скъсани кабели по електропреносната мрежа.
Силен вятър духа в района на Казанлък, Гурково и Подбалкана, в останалата част от област Стара Загора вали дъжд, температурите са положителни.
На прохода „Шипка" има 15 сантиметра сняг, на върха той достига и до 20 сантиметра. Проходът Шипка е проходим при зимни условия. Пътната настилка се почиства и опесъчава. Температурата на въздуха там е минус 5°С.
Пътят за Узана е заснежен, почиства се. Височината на снежната покривка е 15 см. Температурата на въздуха е минус 3°С. Пътният участък се почиства с техника на ОПУ. Пътните настилки в участъците Габрово – Трявна, Габрово – Севлиево, Габрово – Дряново се обработват, проходими са при зимни условия.