13:42 | 16 октомври 14 4457

Общинският детски комплекс в Казанлък подготвя концерт за 65-годишнината си

Общинският детски комплекс в Казанлък подготвя концерт за 65-годишнината си / Новини от Казанлък

Общински детски комплекс „Св. Иван Рилски“ ще отбележи 65-годишнината от създаването си с концерт в Дом на културата „Арсенал“, това съобщи днес директорът Денница Танева. ОДК е наследник на пионерския дом в Казанлък, който е създаден на 9 септември 1949 година. Първата сграда е на дома е била в къщата на розопроизводителя Христо Христов, като сега там се намира Пощата. След това Пионерския дом се помещава отново в центъра, като на мястото на тогавашната сграда сега е хотел Палас. В момента ОДК се намира в квартал „Васил Левски“ в сградата на бившата детска градина №4. Първия директор на ОДК е Лалка Козарова. В момента в ОДК има школи по изобразително изкуство, балет, спортни танци, вокални групи, испански език, таекуондо, фентъзи клуб, приложно колоездене, а от тази година има и школа по катерене, театрално и актьорско майсторство. В комплекса е и Общинския камерен оркестър на Казанлък.

На пресконференция Денница Танева обяви, че през последната творческа година децата от комплекса са спечелили 303 награди от национални конкурси и 36 награди от международни надпревари. През последната година през ОДК са преминали общо 680. Наред с добрите новини Танева сподели още, че трудно се намират средства, като водения от нея комплекс за извънучилищна дейност е организатор на 5 национални събития, като 4 от тях са включени в календара на МОН.

Общинският детски комплекс се финансира изцяло от Община Казанлък, като той е един от малкото останали в страната подобни комплекси.
На пресконференцията стана ясно, че от ОДК ще отпразнуват своята годишнина с концерт в ДК „Арсенал“ на 23 октомври от 18.00 часа. През тази година врати за посетители ще отвори и Природонаучният музей.

kazanlak.com

Следвай новините от Казанлък
Сподели

Още новини от Казанлък:

Най - четени новини

за последната седмица

Гранд Резорт Павел Баня спечели наградата за най-добър петзвезден балнеолечебен хотел на 2025 г.

13651 | 04 декември 2025

Жена бе отвлечена посред бял ден от четирима мъже

6825 | 28 ноември 2025

Казанлъчанин е намерен пребит в безпомощно състояние

6470 | 05 декември 2025

Катастрофа затруднява движението на централно кръстовище в Казанлък

3597 | 28 ноември 2025

Верижна катастрофа стана на централен булевард в Казанлък, на място има полиция

3120 | 05 декември 2025

Зов за помощ: 37-годишна жена от Крън се бори с тежко заболяване

2851 | 01 декември 2025

Хуманитарната гимназия в Казанлък получи благодарствена грамота от Президента на Република България

2842 | 28 ноември 2025

Без сериозни наранявания се разминаха участниците в катастрофата на кръстовището на ул.“Христо Ботев“ с бул. “23-ти ПШП“ в Казанлък

2773 | 01 декември 2025

Утвърдени художници и млади таланти от Казанлък представиха съвместна изложба, посветена на Никулден

2480 | 29 ноември 2025

Засякоха 49-годишен мъж да управлява нерегистриран „Форд“ в Габарево

2373 | 28 ноември 2025
Следвай Казанлък във Facebook
Включи се с повече от 20 000 души, за да си винаги информиран
Следвай страницата kazanlak.com Следвай групата За Казанлак