11:00 | 10 май 14 9259

Новата Царица Роза е висока 180 сантиметра. Тя ще следва в Шотландия, но иска да се реализира в България

Царица Роза 2014 Гергана Петрова заяви, че се е насочила да учи в чужбина, но възнамерява да се върне в България и да се реализира в родината си. На първата си пресконференция снощи Гергана обяви, че ще учи продуктов дизайн в Глазгоу/Шотландия/. Абитуриентката от ПМГ „Никола Обрешков“ е висока 180 сантиметра.  Майката на Гергана - Клара Петрова е била подгласничка на Царица Роза през 1986. Това е прецедент, защото досега никога дете на Царица или подгласничка не е ставало Царица. 

Друг интересен факт е, че това е първата Царица Роза, която се казва Гергана, както и първата с фамилия Петрова.

„Хората са душата на града“, това заяви Гергана по време на конкурса.

В словото си 46-та Царица каза: „Аз желая да се обърна към душата на града, а именно към вас жителите му. Бъдете по-позитивни, по-усмихнати, защото вие сте едни невероятни хора и живеете в едно райско кътче, обсипано с рози. Тук живеят невероятни млади таланти: танцьори, художници, музиканти и дори в момента стоя сред някои от тях. Със своите успехи ни заливат спортисти и хора с невероятно научно познание. Моля ви бъдете техните музи! Помагайте им да се развиват, да намират нови полета за изява, те са нашето бъдеще!

Интересен факт е, че втората подгласничка в конкурса Бетина Миткова ще учи криминалистика и социална психология в Англия. Първата подгласничка Ренета Колева е решена да остане в България и ще учи в Стара Загора или Пловдив.

Вижте още:

Видео: Избор и коронясване на Царица Роза 2014

Запис от пресконференцията след избора на Царица Роза 2014

kazanlak.com

Следвай новините от Казанлък

Още новини от Казанлък:

Най - четени новини

за последната седмица

Гергана Гечева-Ферменджиева е новият президент на Инър Уийл Клуб Казанлък „Роза Алба“

12584 | 23 юни 2026

Мъж наръга жена на бензиностанция в Казанлък, задържан е

5410 | 26 юни 2026

БМВ блъсна 18-годишна на пешеходна пътека в Казанлък

4914 | 24 юни 2026

Вандали посегнаха на символа на града - Царската чешма

4022 | 26 юни 2026

Деветокласници от Хуманитарната гимназия в Казанлък посетиха музей „Етър“

3778 | 23 юни 2026

НИТИ – Казанлък е с ново ръководство

3478 | 29 юни 2026

Гамен преби 87-годишната си баба в Крън и нападна полицаите

3325 | 25 юни 2026

Неспазена дистанция предизвика верижна катастрофа с 4 автомобила

3288 | 29 юни 2026

Най-добрите оператори на дронове от 61-ва Стрямска механизирана бригада се състезаваха на Учебен център “Тюлбе“

3060 | 24 юни 2026

Община Казанлък повишава готовността си за гарантиране на обществената сигурност

3039 | 25 юни 2026
Следвай Казанлък във Facebook
Включи се с повече от 20 000 души, за да си винаги информиран
Следвай страницата kazanlak.com Следвай групата За Казанлак