13:18 | 09 април 14 4268

„Избери кауза и промени Казанлък” с нови три предложения

„Избери кауза и промени Казанлък” с нови три предложения / Новини от Казанлък

От днес стартира гласуването за нови три каузи за месец април от кампанията на Борис Кърчев „Избери кауза и промени Казанлък”. Само преди седмица бяха обявени победителите  от мартенската надпревара, а именно малките гимнастички и бъдещи „златни”момичета на Казанлък. Благодарение на кампанията те ще имат възможността да участват в престижен международен конкурс в чужбина, а Кърчев ще осигури  таксите за участие и хотелските разходи на момичета.

От септември до сега над 6000 души са се включили в кампанията „Избери кауза и промени Казанлък”. По думите на Борис Кърчев, в началото казанлъчани са били предубедени към новото му начинание, но още след първата реализирана кауза, писмата и предложенията „заваляват”.

Пролет е, наближава един от големите християнски празници Великден, но малко след него е  и Деня на Земята. По този повод писмо и предложение за кауза са изпратили от училище ОУ „Кулата”. Каузата, за която те ще очакват подкрепа от казанлъчани е Облагородяване на училищния двор на ОУ „Кулата.„Една от най- великите тайни на живота е, единственото, което си заслужава да бъде правено, е това, което правим за другите” – с тези слова започва писмото  директорът  на  най- старото училище Елена Христова.  В него се обучават и възпитават 260 деца от 7 до 14 годишна възраст. Един от проблемите върху, които работят преподавателите с техните ученици е свързан с изграждането на положително отношение към красотата и хармонията на родната природа. По повод Деня на Земята - 22 април по инициатива на ученическия съвет започва кампания „Чист и зелен училищен двор”, с цел почистване и оформяне на зелените площи в двора на училището, засаждане на рози, дървета и храсти,поставяне на пейки и кошчета.

Финансиране участието на балетно-танцов център”Грация” при  световен конкурс за танци” е втората кауза за месец април, която ще търси подкрепа от Борис Кърчев и казанлъчани. Децата са поверени на хореографи и педагози ,познати за Казанлък: майка и дъщеря Алла и Юлиана Ангелови. Почти всяко момиче мечтае да стане балерина, а за някои тази мечта става реалност в балет „Грация”.Школата на Ангелови е популярна не само сред съгражданите си, но извън рамките на града и  страната.  Безбройни са наградите спечелени  на редица конкурси и състезания. Сега те имат нужда от подкрепа, за да участват в престижен световен конкурс за танци, в който ще се надпреварват над 6000 деца.  Провеждането му ще се състои в Алгарве, Португалия от 29.06 до 05.07.2014г.

Третата кауза е свързана с любовта, празника на розата, с магия и лирика. „Магията на любовта” е конкурс за любовна лирика, провежда се по Празника на Розата в Казанлък от сдружение „Кулата”. Поради финансови причини тази година има опасност конкурса да не се състои, затова и те се обръщат с апел, както към гражданите на Казанлък, така и към Борис Кърчев , да подкрепят  каузата им Финансиране конкурс за любовна лирика „Магията на Любовта” .

Гласуването ще продължи до края на април на познатия адрес promeni.kazanlak.com

Избери кауза и промени Казанлък. Какво постигнахме до тук:

 

 

Следвай новините от Казанлък
Сподели

Още новини от Казанлък:

Най - четени новини

за последната седмица

„Игри на волята“ с Чикагото и Дино оживяха в казанлъшкото училище „Св. Паисий Хилендарски“

40179 | 15 декември 2025

Казанлъчани дариха парцел за построяването на Център за интеграция на деца със специални потребности

13344 | 15 декември 2025

Обраха къща и заведение за бързо хранене в Казанлък

11060 | 15 декември 2025

Полицейското управление в Казанлък има нов началник

9606 | 16 декември 2025

Съдът в Казанлък наложи ефективно наказание на жена, обвинена за измами по различни схеми

8146 | 17 декември 2025

Общинският съвет на Казанлък подкрепи поставянето на скулптура на Чудомир в центъра на града

4667 | 18 декември 2025

Кметът Иса Бесоолу откри коледния базар в Павел баня

4253 | 15 декември 2025

Кристина Буюклиева спечели голямата награда в Осмия салон на казанлъшките фотографи

3460 | 16 декември 2025

Откриха нелегален алкохол по време на специализирана полицейска операция

3388 | 15 декември 2025

Община Казанлък изразява сериозното си възмущение от скъсаните коледни играчки

2549 | 17 декември 2025
Следвай Казанлък във Facebook
Включи се с повече от 20 000 души, за да си винаги информиран
Следвай страницата kazanlak.com Следвай групата За Казанлак