20:39 | 06 февруари 14 3140

Борисов, Бареков и Босия идват едновременно в Казанлък

Борисов, Бареков и Босия идват едновременно в Казанлък / Новини от Казанлък

Този петък Казанлък ще посинее. На отделни срещи тук в следобедните часове идват представители на политически формации, оцветени - поне по брандинга си - в синьо.

С национално-значим отзвук и най-голяма ще бъде срещата на лидера на ГЕРБ и бивш Министър председател Бойко Борисов, който ще събере кметовете на ГЕРБ от цялата страна,  областните координатори  на партията и народни представители от ПГ на ГЕРБ на работна среща. Тя е насрочена за 16:00 в конферентната зала на хотел „Зорница”. На срещата ще бъде обсъдено разпределението на 500 млн. лева от правителството към общините в Република България, по програма „Растеж и устойчиво развитие на регионите“, съобщи пресцентърът на ГЕРБ в Казанлък тази вечер. Домакин на срещата е кметът на Казанлък и общински председател на ГЕРБ Галина Стоянова.

Час и 15 минути по-късно, от 17:15 в друг местен хотел – конферентната зала на Хотел „Казанлък” - симпатизантите си от града на розите ще сбере новият Борисов опонент в политиката - Николай Бареков. Тук той ще се срещне с местните кандидати за членове в новоурчедената от него партия „България без цензура”. Първи в Казанлък заявиха присъединаването си към ББЦ двамата общински съветници досега от НДСВ – Галин Георгиев и Радослав Рачев.

По същото време, демократи - седесари и симпатизанти на „синята идея” от Казанлък организират среща, с която да стартират инициатива за отбелязване на 25-та годишнина от демократичните промени в казанлъшко. За това съобщи бившият кмет на Казанлък от СДС в мандат 1991-1995 Бончо Сарафов. Въпреки, че доста от казанлъшките седесари от онези времена в момента симпатизират на новия Реформаторски блок, те съобщават, че срещата няма да бъде политическа. Тя е насрочена за 17:00 в ЛМХ „Чудомир”. Казанлъшките демократи са поканили като гост и е потвърдил перисъствието си на инициативата Николай Колев – Босия.

kazanlak.com

Следвай новините от Казанлък

Още новини от Казанлък:

Най - четени новини

за последната седмица

Откриха починала 78-годишната Стояна Стефанова, обявена за издирване в Казанлък

27928 | 22 август 2026

Казанлъшка красавица влиза в надпревара за участие на Mrs. Bulgaria World 2026

8781 | 20 август 2026

ПТП край Горно Сахране: Има пострадали, движението е по обходен маршрут

5077 | 21 август 2026

Временно ограничават движението през прохода „Шипка“ на 22 август заради честванията на Шипченската епопея

4483 | 20 август 2026

През септември започва консервацията и реставрация на Паметника на свободата на връх Шипка

4272 | 21 август 2026

МВР издирва 78-годишната Стояна Стефанова от Казанлък

3580 | 21 август 2026

ОДМВР-Стара Загора издирва Дончо Костадинов

3185 | 20 август 2026

Община Казанлък осигурява транспорт до събитията от “Празници в Долината на тракийските царе“

3066 | 25 август 2026

Изложба на Катя Зографова събра приятели и ценители на изкуството

2827 | 19 август 2026

Президентът Илияна Йотова от Шипка: Предателство към България е заиграването с националната сигурност

2640 | 22 август 2026
Следвай Казанлък във Facebook
Включи се с повече от 20 000 души, за да си винаги информиран
Следвай страницата kazanlak.com Следвай групата За Казанлак