12:50 | 30 септември 13 6846

Полицията задържа подпалвача, който запали три автомобила в Източното

 Полицията задържа подпалвача, който запали три автомобила в Източното / Новини от Казанлък

В резултат на незабавно проведените оперативни мероприятия органите на реда от Районно управление Полиция – Казанлък са задържали извършителя на три палежа на автомобили в ж.к. "Изток". Оказва се, че трите палежа, които бяха извършени в рамките на два часа са дело на 34-годишен мъж с инициали А.И.  При претърсване е дома му и у него са открити откраднати от автомобилите вещи. А.И. е задържан за срок до 24 часа. Работата по доказване на цялостната му  престъпна дейност продължава.

Ето и официалната информация за палежите от пресцентъра на ОД на МВР-Стара Загора:

На 30 септември в 00.11 ч в полицейското управление в Казанлък е получен сигнал за запален в ж.к. „Изток” лек автомобил. Изпратеният  на мястото екип установява, че  неизвестно лице е извършило кражба на суитчър от лек автомобил „Фиат Крома”, собственост на 25-годишен казанлъчанин и е запалило предната дясна седалка, по която има петно от изгаряне.

В 01.13 ч в РУП-  Казанлък е получен сигнал за втори запален автомобил в казанлъшкия квартал „Изток”. На мястото екипът установява, че неизвестно лице е запалило товарен автомобил „Пежо Боксер”, собственост на 19-годишен казанлъчанин. В резултат на пожара автомобилът е напълно изгорял.

Минути по-късно  в полицейското управление  в Казанлък е получен сигнал и за трети запален автомобил. Возилото е било паркирано  на ул. „Илинден”. На място е установено, че неизвестно лице е взломило стъклото на предна дясна врата на „Опел Аскона”, собственост на 29-годишен казанлъчанин,  и е извършило кражба от там на два панела от CD плеър, след което за запалил автомобила.  От огъня вътрешната част на автомобила е напълно изгорял.

Виж още: Три коли запалени тази нощ в източното

Следвай новините от Казанлък

Още новини от Казанлък:

Най - четени новини

за последната седмица

Гражданският консултативен съвет проведе среща с жителите на квартал „Крайречен“

11597 | 12 юни 2026

Колективен трудов договор в системата на предучилищното и училищното образование бе подписан в Павел баня

8338 | 12 юни 2026

Моторист загина при катастрофата край Шипка

8055 | 13 юни 2026

Откриха починала изчезналата жена от с. Александрово

6124 | 16 юни 2026

Катастрофа между три автомобила временно ограничава движението в района на село Черганово

5932 | 10 юни 2026

Нови забавления в любимото “Рибарско място“ край Казанлък

5138 | 15 юни 2026

МВР издирва Борис Анев от Казанлък

4079 | 17 юни 2026

Шампионите от „Единство“ подариха титлата на кмета на Гурково

2938 | 11 юни 2026

46-годишен моторист е в болница след катастрофа в казанлъшкото село Дунавци

2766 | 15 юни 2026

Трима пострадаха при ПТП между два мотора и кола край Шипка

2501 | 13 юни 2026
Следвай Казанлък във Facebook
Включи се с повече от 20 000 души, за да си винаги информиран
Следвай страницата kazanlak.com Следвай групата За Казанлак