12:55 | 12 юли 13 3312

Казанлъшките пианисти с награди от престижен конкурс в Санкт Петербург

 Казанлъшките пианисти с награди от престижен конкурс в Санкт Петербург / Новини от Казанлък

Казанлъшките пианисти от школата на Елена Юлиянова се завърнаха с успех от престижния музикален конкурс "PIANO BRIDGES", който се проведе в Санкт Петербург. В Международната надпревара в най-красивия руски град участваха талантите ни Александра Бошнакова и Никола Георгиев. Двамата се представиха блестящо в третото издание на клавирния конкурс и спечелиха награди, което се отдаде на малцина участници.

Александра и Никола бяха и сред най-младите пианисти, които излязоха в зала „Яани Кирик“, която си намира в центъра на Санкт Петербург. Двамата преминаха във втория кръг на двата раздела, в които участваха : соло и клавирно дуо, което се отдаде на едва 15 изпълнители. При индивидуалните изпълнение Никола Георгиев получи трета награда, което е сериозен успех за младия ни пианист. Успех постигна и Александра Бошнакова, която бе най-младия изпълнител в конкурса. Тя се представи на ниво и заслужи пета награда за соловото си изпълнение.

Двамата подготвиха специална програма за участието си в Русия, като клавирно дуо и трудът им бе възнаграден с аплодисменти и награда от журито. Бошнакова и Георгиев получиха трета награда от журито,  в което участваха професори от консерваторията "Римский-Корсаков" и председателят на Съюза на композиторите в Санкт Петербург.

Така дори и зад граница, Казанлък отново бе сред най-споменаваните градове, по време на музикален конкурс.  Третото издание на музикалната надпревара събра на своята сцена 47 участници от 18 държави: САЩ, Канада, Китай, Япония, Хонконг, Швеция, Англия, Германия, Австрия, Франция, Италия, Полша, Русия, Украйна, Беларус, Азербайджан, Казахстан и България.

Участието на казанлъшките пианисти в Санкт Петербург стана възможно благодарение на финансовата подкрепа на Община Казанлък и Ротари клуб- Казанлък.

Вижте и фото-разказ за участието на казанлъшките таланти в Санкт Петербург.
 

Следвай новините от Казанлък
Сподели

Още новини от Казанлък:

Най - четени новини

за последната седмица

„Игри на волята“ с Чикагото и Дино оживяха в казанлъшкото училище „Св. Паисий Хилендарски“

25480 | 15 декември 2025

Обраха къща и заведение за бързо хранене в Казанлък

7613 | 15 декември 2025

Казанлъчани дариха парцел за построяването на Център за интеграция на деца със специални потребности

4895 | 15 декември 2025

Казанлък отпразнува 50-годишната любов на 68 семейни двойки

4549 | 11 декември 2025

Казанлък се вдига на протест

4092 | 09 декември 2025

Дрогиран шофьор предизвика катастрофа в Казанлък

3998 | 09 декември 2025

Вандали потрошиха автомобил в Източното

3897 | 09 декември 2025

Стотици протестираха в центъра на Казанлък

3666 | 10 декември 2025

19-годишен шофьор блъсна пешеходец при движение назад

3641 | 11 декември 2025

Препълнена зала и силно послание: Премиера на филма “Социално силните“ в Казанлък

3210 | 09 декември 2025
Следвай Казанлък във Facebook
Включи се с повече от 20 000 души, за да си винаги информиран
Следвай страницата kazanlak.com Следвай групата За Казанлак