11:04 | 04 юли 13 3091

Сдружение “Бъдеще за децата с увреждания“ навърши 10 години

Сдружение “Бъдеще за децата с увреждания“ навърши  10 години / Новини от Казанлък

Във вторник/ 2 юли/  родители на деца с увреждания, специалисти и съмишленици, отпразнуваха 10-годишнината на организацията под открито небе. Ръководството на Сдружението реши да подари един ден сред природата и организира празничен пикник за всички.

През това време екипът и всички приятели на организацията помогнаха на не едно семейство.
Сдружението се утвърди като една добре работеща структура в неправителствения сектор.Едно от доказателствата за добрата работа е, че казанлъшкото сдружение вече има и свой представител в УС на Националната мрежа на децата. «Бъдеще за деца с увреждания» от едва три години е член на мрежата, а през тази година в управителния съвет бе изпрана Мария Гинева.
Сдружението защитава правата и интересите на децата и  младежите с увреждания. Приоритет в работата му е създаване на условия за достъпна социална среда, за пълноценно интегриране в обществото.

През изминалото десетилетие благодарение на дейността и застъпничеството на СНЦ „Бъдеще за децата с увреждания”, беше създадена услугата „Дневен център за деца с увреждания”, която вече е общинска услуга. Към Сдружението функционира „Център за социална рехабилитация и интеграция на деца със специални нужди – Слънчогледите”, който през 2012 разшири дейността си в сградата предоставена от Община Казанлък на ул. „Войнишка” 25. В същата сграда от тази година ще функционира и Център за обществена подкрепа, който ще обслужва деца от различни групи в риск. Сдружението съвместно с община Казанлък разработи процедурата за разкриване на услугата.

Към момента от услугите на ЦСРИ-Казанлък се възползват семействата на 25 деца и младежи с увреждания.
Целогодишните занимания в Центъра включват работилница за младежи с увреждания, терапевтични занимания по арт и трудотерапия, конна езда и летни терапевтични лагери.

Успехите и наградите допълнително оцветяват и стимулират специалистите и ползвателите на услугите. През 2009г. казанлъшките младежи бяха първи в дисциплината конна езда на Спешъл Олимпикс игрите в София. През 2011г. едно от  момичета -  Михаела Динкова, за първи път в историята на България, участва в международните летни игри на Спешъл Олимпикс в Атина в дисциплината „Конна езда“ и се завърна от Гърция с два златни медала.

Един от филмите на Сдружението заснет по проект за промяна на обществените нагласи - „Исполин“ /2006г./, печели специалната награда на филмовия фестивал „Планинарско кино” в Банско, през 2007г.
 

Следвай новините от Казанлък

Още новини от Казанлък:

Най - четени новини

за последната седмица

Гражданският консултативен съвет проведе среща с жителите на квартал „Крайречен“

11445 | 12 юни 2026

Моторист загина при катастрофата край Шипка

7980 | 13 юни 2026

Колективен трудов договор в системата на предучилищното и училищното образование бе подписан в Павел баня

7125 | 12 юни 2026

Катастрофа между три автомобила временно ограничава движението в района на село Черганово

5911 | 10 юни 2026

Нови забавления в любимото “Рибарско място“ край Казанлък

4503 | 15 юни 2026

Откриха починала изчезналата жена от с. Александрово

3929 | 16 юни 2026

Шампионите от „Единство“ подариха титлата на кмета на Гурково

2920 | 11 юни 2026

46-годишен моторист е в болница след катастрофа в казанлъшкото село Дунавци

2692 | 15 юни 2026

Трима пострадаха при ПТП между два мотора и кола край Шипка

2466 | 13 юни 2026

Шест месеца с еврото: По-тънък ли стана портфейлът на казанлъчани? / Видео

2430 | 12 юни 2026
Следвай Казанлък във Facebook
Включи се с повече от 20 000 души, за да си винаги информиран
Следвай страницата kazanlak.com Следвай групата За Казанлак