17:18 | 30 април 13 4980

Борис Керанов спечели в хвърлянето на диск на турнира в памет на Цветанка Христова

Борис Керанов спечели в хвърлянето на диск на турнира в памет на Цветанка Христова / Новини от Казанлък

Днес в София се проведе 5-я мемориален турнир по лека атлетика „Цветанка Христова“. Надпреварата, която се организира в памет на Световната шампионка в хвърлянето на диск отново събра деца и юноши от цялата страна. Състезанието се проведе на стадиона на НСА в столицата.

За трета поредна година купата при юношите в  коронната дисциплина на казанлъчанката, бе спечелена от Борис Керанов. Казанлъчанинът се състезава за клуба носещ името на Христова, като днес постигна резултат от 43, 18 метра в хвърлянето на диск. Възпитаникът на треньорката Светла Миткова получи освен купа и парична и предметна награда от организаторите.

В надпреварата участва и Деница Карамфилова, която остана само на сантиметър от бронзовия медал при девойките, отново в хвърлянето на диск. Казанлъчанката постигна 35,60 метра и показа, че града на розите е с традиции в дисциплината.

Следвай новините от Казанлък

Още новини от Казанлък:

Следвай Казанлък във Facebook
Включи се с повече от 20 000 души, за да си винаги информиран
Следвай страницата kazanlak.com Следвай групата За Казанлак