20:40 | 25 март 13 5098

Предаване на БНТ ще представи Казанлък

Предаване на БНТ ще представи Казанлък / Новини от Казанлък

Специален 30-минутен филм направи екип на БНТ „Свят“ за географския център на България и столица на Долината на розите и тракийските царе – Казанлък. Филмът на режисьора Константин Младенов, оператора Александър Радоев и изпълнителния продуцент Стела Стойкова ще представи града пред света в предаването „Опознай България“. Това предаване  е съвместен проект на Сателитния канал на БНТ и Министерството на образованието, младежта и науката и цели представянето на емблематични места от България, съхранили в себе си история, култура, традиции, бит, личности, природни забележителности.
Предаването, посветено на Казанлък, ще бъде излъчено на 27 март 2013 г., сряда от 15.30 часа по БНТ „Свят“ с повторение на 31 март , неделя, от 17.00 часа също по БНТ „Свят“. На 30 март 2013 г., събота, от 16.15 часа и на 31 март , неделя, от 8.30 часа зрителите ще могат да видят филма по БНТ 2.

Емблематични места и личности от Казанлък ще оживеят в 30-минтутния филм, за да представят на всички Казанлък с неговото историческо наследство, идващо от древната тракийска цивилизация, с неговите невероятни творци – художници, писатели, музиканти и всички дадености, които го правят забележителен и уникален.

Чудомирови празници ‘2013 пък ще имат специално място в новинарската емисия на Нова ТВ от 19.00 часа на 26 март 2013 г. Екип на телевизията снима представянето на излезлите за първи път в 6 тома събрани произведения на Димитър Чорбаджийски-Чудомир. Темата засяга и какво би могло да се направи в българското образование, за да се даде нов живот на един уникален творец – писател, хуморист, карикатурист, поет, художник, наричан от съвременниците си Чудо.

В БНТ 1 в сутрешния блок на 26 март, в предаването „БНТ Такси“, ще видим една друга, изключително интересна личност, свързана с Казанлъшко. Това е звънарят от град Шипка Дечко Гърбатулов.

Пресцентър на Община Казанлък

Следвай новините от Казанлък

Още новини от Казанлък:

Най - четени новини

за последната седмица

Гражданският консултативен съвет проведе среща с жителите на квартал „Крайречен“

11191 | 12 юни 2026

Моторист загина при катастрофата край Шипка

7899 | 13 юни 2026

Колективен трудов договор в системата на предучилищното и училищното образование бе подписан в Павел баня

5988 | 12 юни 2026

Катастрофа между три автомобила временно ограничава движението в района на село Черганово

5892 | 10 юни 2026

Традиционният мотосъбор организиран от клуб „Черните рози“ ще се проведе на 12 и 13 юни край Казанлък

5845 | 09 юни 2026

Проект Бузлуджа напредва

5395 | 09 юни 2026

Нови забавления в любимото “Рибарско място“ край Казанлък

3511 | 15 юни 2026

Шампионите от „Единство“ подариха титлата на кмета на Гурково

2907 | 11 юни 2026

Хаджиеновци и тази година бяха креативни, технични и различни на своя юбилеен Технофест

2843 | 09 юни 2026

46-годишен моторист е в болница след катастрофа в казанлъшкото село Дунавци

2574 | 15 юни 2026
Следвай Казанлък във Facebook
Включи се с повече от 20 000 души, за да си винаги информиран
Следвай страницата kazanlak.com Следвай групата За Казанлак