Съставът на СК „Розова долина” се класира за участие на силен международен турнир по естетическа гимнастика, който ще се проведе във София от 5 – 7 април. Вчера в залата на клуб „Академик” на Националния стадион „Васил Левски” се проведе квалификационно състезание.
Турнирът бе за определяне на българските отбори в Международния турнир за деца, като в него се явиха клубове от цялата ни страна. В групата на децата от 12 – 14 години отборът на СК „Розова долина” намери място в първите три, които се класират за състезанието през месец април. Шестте момичета водени от треньорката Мариана Ламбова се класираха в Топ 3, като там попаднаха още отборите на „Етър – Велико Търново” и „Теа денс – Елин Пелин”.
„За нас е успех, че ще участваме в такъв престижен форум. През месец април София ще бъде домакин на Световно първенство и Световна купа по естетическа гимнастика. Турнирът ще бъде предаван и по БНТ, което е успех за нашия спорт”-сподели Ламбова.
Снимка от участието на състава ни на Държавното първенство