16:24 | 19 ноември 12 2547

Казанлъшките хотели и ресторанти се включват в Националния протест

Казанлъшките хотели и ресторанти се включват в Националния протест / Новини от Казанлък

Сдружението на хотелиерите и ресторантьорите — Казанлък подкрепи днес официално Отвореното писмо с искане за преразглеждане на промените в Закона за здравето и в частност — въведената от 1 юни 2012 г. забрана за тютюнопушене на открити и закрити обществени места.

„Подкрепяме правото на заведенията сами да избират дали да са за пушачи или непушачи”, уточни пред Kazanlak.Com Костадинка Василева – председател на СХР в Казанлък. Проблемът с тютюнопушенето в заведенията и хотелите, който спъва бизнеса и затруднява клиентите бе потвърден и от още представители на сдружението днес. Специфични проблеми имат собствениците на хотели, в стаите на които пушенето също е забранено, споделиха  Петър Веков, Рада Йорданова и Татяна Томова – собственици на едни от най-големите хотели в Казанлък. Нерядко клиентите не спазват препоръките на хотелиерите за забрана за пушене и създават допълнителни затруднения на домакините си.

Националият протест е насрочен за 22 ноември от 17:30 в цялата страна, под мотото „ЗА РАВНИ ПРАВА НА ПУШАЧИ И НЕПУШАЧИ” и в него ще се включат работещите в заведенията за обществено хранене и развлечения.

„Изправени пред масови съкращения на персонал, и фалит собственици на заведенията и техния персонал се обединиха и ще изразят своите справедливи искания едновременно във всички големи градове в страната са описани в отвореното писмо на хотелиерите и ресторантьорите в България до министър председателя Бойко Борисов”, така започва призивът за протест, подкрепен до момента от 28 организации, сред които и казанлъшкото сдружение на хотелиери и ресторантьори.

Следвай новините от Казанлък
Сподели

Още новини от Казанлък:

Най - четени новини

за последната седмица

„Игри на волята“ с Чикагото и Дино оживяха в казанлъшкото училище „Св. Паисий Хилендарски“

39051 | 15 декември 2025

Казанлъчани дариха парцел за построяването на Център за интеграция на деца със специални потребности

13220 | 15 декември 2025

Обраха къща и заведение за бързо хранене в Казанлък

10788 | 15 декември 2025

Полицейското управление в Казанлък има нов началник

9308 | 16 декември 2025

Съдът в Казанлък наложи ефективно наказание на жена, обвинена за измами по различни схеми

7129 | 17 декември 2025

Казанлък отпразнува 50-годишната любов на 68 семейни двойки

4853 | 11 декември 2025

Кметът Иса Бесоолу откри коледния базар в Павел баня

4134 | 15 декември 2025

19-годишен шофьор блъсна пешеходец при движение назад

3891 | 11 декември 2025

Откриха нелегален алкохол по време на специализирана полицейска операция

3306 | 15 декември 2025

Кристина Буюклиева спечели голямата награда в Осмия салон на казанлъшките фотографи

3269 | 16 декември 2025
Следвай Казанлък във Facebook
Включи се с повече от 20 000 души, за да си винаги информиран
Следвай страницата kazanlak.com Следвай групата За Казанлак