16:22 | 28 септември 12 2025

Казанлък - трети у нас град по принос в развитието на туризма

Казанлък - трети у нас град по принос в развитието на туризма / Новини от Казанлък

Пред Казанлък са само старата българска столица Велико Търново и наследникът на древния Филипополис - Пловдив.

Казанлък получи общо шест награди от националния конкурс за туризъм. Община Казанлък бе един от активните участници в националния конкурс „Общините за развитието на туризма”, чийто заключителен етап се състоя в Световния ден на туризма на 27 септември в Пловдив.

В първата част на изпъстрения с разнообразни събития ден се провде уъркшоп за професионалисти в туризма под наслов „Иновативни подходи и добри практики в туристическата дейност на общините”. Кметът на община Казанлък Галина Стоянова направи презентация "Добри практики в туристическата дейност на община Казанлък ". Със свои презентации участваха и кметовете на Велико Търново - Даниел Панов, и на Пловдив - Иван Тотев. Презентацията на Община Казанлък заедно с идейния проект за аудиовизуален спектакъл „Долината на тракийските царе”, представен от  Николай Йотов и инж. Стефан Шулц, буквално обраха овациите на всички присъстващи - представители на Министерството на икономиката, енергетиката и туризма начело със заместник-министър Иво Маринов, на представители на общините в България и на туристическия бизнес.

В националния конкурс, в раздела за общини Община Казанлък спечели трето място за принос в развитието на туризма в България. В раздела за най-добро сътрудничество на общините с частен партньор в сферата на туризма с награди от Пловдив се завърнаха – „Палас” ООД най-голям инвеститор в областта на туризма; ресторант „Магнолия” – за най-добро заведение за обществено хранене; хотел „Лазур” – за най-добър семеен хотел. Исторически музей „Искра”  и НПМ „Шипка-Бузлуджа” спечелиха отличия за принос в съхраняването на българските традиции.

В богатата програма, съпътстваща конкурса, включи община Казанлък, като тук бяха представени АНПТ „Искра” към НЧ „Искра 1860” и тракийски бойни изкуства, изпълнени от „Бага-Тур”. В Панаира на занаятите казанлъчанинът Дамян Спиров показа прекрасни изработки на тракийски съдове от ковано желязо.

Същия ден в Казанлък се проведе активна кампания сред гражданите да гласуват за "Долината на тракийските царе" в "Чудесата на България". Четири пункта с икомпютри и интернет бяха отворени в града на розите, а служители от общинска администрация оказваха съдействие на гражданите, желаещи да дадт своя глас онлайн за новото чудо на България - долината на тракийските царе. Над 1300 имейла бяха изпратени само за едни ден, с което кандидатурата на Казанлък зае трето място в нацианлната класация. Пунктовете с компютри и интернет връзка ще работят до 3 октомври, а възможност за гласуване на своите посетители предостави и ИМ "Искра".

Пресцентър на Община Казанлък

Следвай новините от Казанлък

Още новини от Казанлък:

Най - четени новини

за последната седмица

Откриха починала 78-годишната Стояна Стефанова, обявена за издирване в Казанлък

28010 | 22 август 2026

Казанлъшка красавица влиза в надпревара за участие на Mrs. Bulgaria World 2026

8834 | 20 август 2026

ПТП край Горно Сахране: Има пострадали, движението е по обходен маршрут

5121 | 21 август 2026

Ученици от ПГТТМ осъществиха незабравимо петдневно пътешествие по Северното Българско Черноморие

4675 | 25 август 2026

Временно ограничават движението през прохода „Шипка“ на 22 август заради честванията на Шипченската епопея

4518 | 20 август 2026

През септември започва консервацията и реставрация на Паметника на свободата на връх Шипка

4505 | 21 август 2026

Община Казанлък осигурява транспорт до събитията от “Празници в Долината на тракийските царе“

3863 | 25 август 2026

МВР издирва 78-годишната Стояна Стефанова от Казанлък

3617 | 21 август 2026

ОДМВР-Стара Загора издирва Дончо Костадинов

3224 | 20 август 2026

Шофьор на товарен автомобил пострада при пътен инцидент

2736 | 27 август 2026
Следвай Казанлък във Facebook
Включи се с повече от 20 000 души, за да си винаги информиран
Следвай страницата kazanlak.com Следвай групата За Казанлак