10:28 | 17 август 12 3365

От ВиК се извиниха за причиненото неудобство

От ВиК се извиниха за причиненото неудобство / Новини от Казанлък

След, като половината от жителите на Казанлък останаха вчера без водоподаване до 23,30 часа, потърсихме за коментар началникa на „ВиК – Стара Загора”район Казанлък за коментар.

Инженер Тотьо Ангелов: "Извиняваме се на нашите клиенти за причиненото неудобство. Вчера подменихме 110 метра магистрален водопровод, но възникнаха непредвидени обстоятелства. Вина за закъснението на плановия ремонт няма изпълнителят на подмяната - фирма за безископни технологии от Стара Загора.”

Ангелов заяви, че подмяната на този магистрален водопровод се прави с цел подобряване на ВиК мрежата, като досегашните тръби там са били от средата на миналия век. Подмяната на водопровод вчера бе направена в участъка от улица "Капрони" към улица "Юнашка".  В момента на мястото е сложен полиетиленов водопровод.

Засега не е планирана друга подмяна на водопровод до края на 2012 година, но е възможно ако се намерят средства да бъдат подменени и други участъци от мрежата. Инж. Ангелов заяви, че няма връзка между температурните рекорди и зачестилите в последния месец аварии, причината за честите аварии не е изяснена.

Следвай новините от Казанлък
Сподели

Още новини от Казанлък:

Най - четени новини

за последната седмица

„Игри на волята“ с Чикагото и Дино оживяха в казанлъшкото училище „Св. Паисий Хилендарски“

42534 | 15 декември 2025

Казанлъчани дариха парцел за построяването на Център за интеграция на деца със специални потребности

13567 | 15 декември 2025

Обраха къща и заведение за бързо хранене в Казанлък

11594 | 15 декември 2025

Полицейското управление в Казанлък има нов началник

10087 | 16 декември 2025

Съдът в Казанлък наложи ефективно наказание на жена, обвинена за измами по различни схеми

9417 | 17 декември 2025

Общинският съвет на Казанлък подкрепи поставянето на скулптура на Чудомир в центъра на града

6882 | 18 декември 2025

Съдът разреши строежи на едни от най-натоварените места в град Казанлък

5270 | 19 декември 2025

Кметът Иса Бесоолу откри коледния базар в Павел баня

4519 | 15 декември 2025

EVN България информира клиентите си за начина на плащане на фактурите във връзка с въвеждането на еврото

4394 | 18 декември 2025

Община Казанлък обявява конкурс и награда за изработване на идейни проекти за визия на изграждащото се кръстовище - западен вход на Казанлък

3638 | 18 декември 2025
Следвай Казанлък във Facebook
Включи се с повече от 20 000 души, за да си винаги информиран
Следвай страницата kazanlak.com Следвай групата За Казанлак