15:56 | 08 юни 12 2995

Казанлъшкият туристически бизнес инвестира в информационна кампания за града

Информационни табла "Опознайте Казанлък" монтира Сдружението на хотелиерите и ресторантьорите - Казанлък за откриването на тазгодишния Празник на розата. Инициативата е на всички колеги, членове на сдружението и вече виждаме, че е от реална полза за туристите и гостите на града, заради които го направихме, каза за Kazanlak.Com Костадинка Василева - председател на сдружението. На табелите с размери около 2 кв. метра е разположена карта на града, на която са отбелязани историческите забележителности, възможностите за придвижване и забавление. В страни до картата са посочени обектите, които туристите могат да разгледат в региона - музеи и гробници, галерии, храмове, паркове и други. Табелите са финансирани и поставени изцяло по инициатива и за сметка на Асоциацията на хотелиерите и ресторантьорите в Казанлък. Община Казанлък е разрешила проекта и поставянето на информационните табла на четирите възлови за потока туристи места в града - до Автогарата, на площад "Севтополис", до входа на парк "Тюлбето" и в "Розариума".

Заедно с информационните табели, тази година за пръв път СХР - Казанлък издаде и собствена брошура, отново с карта и забележителности в Казанлък - за улеснение на туристите. В книжката са посочени координатите на туристическите обекти в региона, кратка информация за някои от тях, като забележителностите са отбелязани за улеснение на гостите и върху картата в изданието.  В брошурата са включени снимки и информация за всички ресторанти и хотели, които са членове на казанлъшкото сдружение, като книжката се раздава в самите хотели и заведения и в общинския Инфоцентър на Казанлък.

Сдружението на хотелиерите и ресторантьорите в Казанлък беше създадено през февруари 2011 и за година и половина успя да реализира вече няколко проекта от полза за гражданите и гостите на града. „Нашата цел е както да улесним работата на всички нас – колегите в бранша, така и да бъдем от полза на гражданите, туристите и клиентите ни. Запознаваме непрекъснато членовете ни с новостите и промените в законодателството, провеждаме специализирани срещи с контролните органи и институции, ние сами настояваме за повишаване на качеството на предлаганите от нас услуги.“ - подчерта Костадинка Василева. Асоциацията е насочена към подпомагане на икономическото развитие на града, подобряване на конкурентноспособността, в сферата на хотелиерските и ресторантьорските услуги, създаване на различни бизнес партньорства, повишаване качеството на предлаганите услуги, е записано във философията на СХР – Казанлък, публикувана на сайта на сдружението. Сдружението е член на БХРА – Българската хотелска и ресторантьорска асоциация. В момента в него членуват над 20 от най-известните хотели, ресторанти, пицарии, механи, дискотеки, кафенета и заведения в Казанлък, както и Техникума по лека промишленост и туризъм от нашия град.

Следвай новините от Казанлък
Сподели

Още новини от Казанлък:

Обяви от Казанлък:

Най - четени новини

за последната седмица

Гранд Резорт Павел Баня спечели наградата за най-добър петзвезден балнеолечебен хотел на 2025 г.

19542 | 04 декември 2025

Казанлъчанин е намерен пребит в безпомощно състояние

10032 | 05 декември 2025

Верижна катастрофа стана на централен булевард в Казанлък, на място има полиция

4790 | 05 декември 2025

Зов за помощ: 37-годишна жена от Крън се бори с тежко заболяване

2975 | 01 декември 2025

Без сериозни наранявания се разминаха участниците в катастрофата на кръстовището на ул.“Христо Ботев“ с бул. “23-ти ПШП“ в Казанлък

2904 | 01 декември 2025

Утвърдени художници и млади таланти от Казанлък представиха съвместна изложба, посветена на Никулден

2594 | 29 ноември 2025

България-Текс АД с награда „Работодател на годината 2025“ в категория „Партньор на средния бизнес“

2530 | 03 декември 2025

Нанесоха удари на мъж при опит да върне повредена част в магазин край Мъглиж

2513 | 05 декември 2025

Кметът Иса Бесоолу гостува на “ПРО” ЕАД - Павел баня

2231 | 03 декември 2025

Откриха изчезналия мъж от с. Копринка

2115 | 02 декември 2025
Следвай Казанлък във Facebook
Включи се с повече от 20 000 души, за да си винаги информиран
Следвай страницата kazanlak.com Следвай групата За Казанлак