13:21 | 29 февруари 12 2365

Пет театрални заглавия ще спорят за „Комедийния хит на сезона“ и статуетката „Чудомир”

Пет театрални заглавия ще спорят за „Комедийния хит на сезона“ и статуетката „Чудомир” / Новини от Казанлък

Пет театрални постановки ще спорят за наградата „Чудомир” на тазгодишния  театрален фестивал „Комедийният хит на сезона“. Фестивалът ще се проведе за единадесети път в рамките на Чудомирови празници, стартиращи официално на 25 март в Казанлък.

Звезден блясък ще раздаде от сцената отново цяло съцветие от най-добрите български актьори, в най-хитовите заглавия от националния театрален афиш.

Асен Блатечки, Николай Урумов, Камен Донев, Мария Статулова, Милена Маркова- Маца, Невена Бозукова-Неве са част от популярните имена от сцената и екрана, поканени да участват във фестивала.
„Комедийният хит на сезона“, провеждан съвместно с Театър „Любомир Кабакчиев,“ ще бъде определен отново от публиката чрез гласуване с талони.

„Сън в лятна нощ”, спектакъл на театър „София“от Уилям Шекспир под режисурата на Бойко Богданов, „Женитба“ от Н.В.Гогол на режисьора Павел Павлов на ТПЦ ”Йордан Йовков”, Добрич, Театъра на българската армия с моноспектакъла на Николай Урумов „Лалугер“ и „Кръщене“ на Камен Донев и последната постановка на Велко Кънев като режисьор „Бившата жена на моя живот“ от Жозеан Паласко на Театрална къща „Viva Arte” и ДТ „Адриана Будевска”, Бургас  ще може да види казанлъшката публика.
Статуетката „Чудомир” ще бъде връчена официално на спечелилия спектакъл на церемония на 1 април в Дома на културата „Арсенал”.
Извън програмата на фестивала Фондация „Чудомир” покани постановката „Една тъжна история на един весел народ“ на Държавния куклен театър в Търговище.
Кукленият спектакъл е за възрастни и е по разкази на Чудомир. Музиката на постановката е специално аранжирана от Горан Брегович.

На снимката: „Кръщене“ на Кемен Донев в Театъра на армията

 

Следвай новините от Казанлък
Сподели

Още новини от Казанлък:

Най - четени новини

за последната седмица

Полицейското управление в Казанлък има нов началник

10426 | 16 декември 2025

Съдът в Казанлък наложи ефективно наказание на жена, обвинена за измами по различни схеми

10094 | 17 декември 2025

Общинският съвет на Казанлък подкрепи поставянето на скулптура на Чудомир в центъра на града

7532 | 18 декември 2025

Започна строителството на луксозния комплекс „Трендафило“ до Копринка

6735 | 22 декември 2025

Съдът разреши строежи на едни от най-натоварените места в град Казанлък

6695 | 19 декември 2025

EVN България информира клиентите си за начина на плащане на фактурите във връзка с въвеждането на еврото

6096 | 18 декември 2025

Община Казанлък обявява конкурс и награда за изработване на идейни проекти за визия на изграждащото се кръстовище - западен вход на Казанлък

4054 | 18 декември 2025

Празнични светлини озариха Шипковата къща в Казанлък

4013 | 20 декември 2025

Кристина Буюклиева спечели голямата награда в Осмия салон на казанлъшките фотографи

3699 | 16 декември 2025

Община Казанлък изразява сериозното си възмущение от скъсаните коледни играчки

3009 | 17 декември 2025
Следвай Казанлък във Facebook
Включи се с повече от 20 000 души, за да си винаги информиран
Следвай страницата kazanlak.com Следвай групата За Казанлак