Днес Председателят на Общинския съвет на БСП – Иван Гороломов даде пресконференция във връзка с наближаващите отчетно - изборни събрания на партията по места. В справката за членовете на БСП впечатление прави, че над 48 процента от общо 952-та члена на местната структура са над 70 години. Общата членска маса в момента е 952 души, като 458 са над тази възрастова граница. Членовете на БСП са намалели с над 100 души през последните 2 години, като това е основно по естествен път сподели Гороломов.
Общинското събрание на столетницата се очаква да бъде в края на април, като в него право на глас ще имат над 50 души. Всяка структура на партията ще има право на 1 глас за всеки 5 членуващи. Право на глас ще имат отделно Председателят, членовете на контролната комисия и кметовете на населените места, които членуват в организацията. На събранието ще бъде направен отчет за дейноста през последните 4 години, преглед на състоянието на структурата в момента и решение за бъдещите действия на партията.
„Препоръчали сме да се проведе разговор, за политическото състояние в страната. Да се обсъди отказа на правителството да води социална политика, както и да се обсъди местното управление”- сподели Гороломов.
На събранието ще се направи оценка и за изборите в предходните 4 години: за Народно събрание, за Европейски парламент, за Президент и за местна власт. Според новия устав на БСП ще има и мандатност, като Председателя на местните структури и контролните органи могат да бъдат максимум 2 мандата, считано от този тази година нататък.
Георги Стоянов