16:38 | 28 юли 11 2501

Забраняват достъпа в Дом паметник Бузлуджа

Забраняват достъпа в Дом паметник Бузлуджа / Новини от Казанлък

Областният управител Йордан Николов издаде заповед, с която забрани достъпа Дом паметник връх Бузлуджа, извършването на всякакви технически дейности.Мярката се налага с цел недопускане на инциденти, заради лошото състояние на сградата.

В мотивите на областния управител се посочва, че недвижимият имот Дом паметник комплекс връх „Бузлуджа"е неизползваем, с нарушена конструкция и в лошо състояние, поради което е негоден за експлоатация.

Според становище на Областно управление „Пожарна безопасност и защита на населението" - Стара Загора не трябва да се допуска извършването на технически дейности и влизане на хора в сградата, поради наличието на неукрепени и рушащи се части от строителната конструкция.

В писмо на ръководителя на Клиентски енергоцентър - Казанлък на EVN се посочва, че не може да се осъществи нормално електрозахранване на Дом паметника заради разкопани и демонтирани кабели, липсата на трансформатори и уредби за ниско и средно напрежение, както и че съществува възможност за злополука.

Контрол по изпълнението на заповедта на областния управител по време на честванията на 120-годишния юбилей на Българската социалистическа партия на връх Бузлуджа, се възлага на директора на ОД на МВР Стара Загора комисар Алекси Алексиев.

 http://dariknews.bg

Следвай новините от Казанлък

Още новини от Казанлък:

Най - четени новини

за последната седмица

Откриха починала 78-годишната Стояна Стефанова, обявена за издирване в Казанлък

28103 | 22 август 2026

Ученици от ПГТТМ осъществиха незабравимо петдневно пътешествие по Северното Българско Черноморие

4839 | 25 август 2026

Обявиха конкурс за 80 вакантни войнишки длъжности в Казанлък и Карлово

4559 | 27 август 2026

Шофьор на товарен автомобил пострада при пътен инцидент

4446 | 27 август 2026

Община Казанлък осигурява транспорт до събитията от “Празници в Долината на тракийските царе“

4321 | 25 август 2026

43-годишна самотна майка на две деца има нужда от помощ

3163 | 27 август 2026

Президентът Илияна Йотова от Шипка: Предателство към България е заиграването с националната сигурност

2743 | 22 август 2026

61 Механизирана бригада изпраща командира на батальона за логистично осигуряване

2726 | 28 август 2026

7-годишен велосипедист е в болница след инцидент с неправоспособна шофьорка

2710 | 26 август 2026

Парк “Загорче“ в село Долно Сахране отново оживява

2662 | 26 август 2026
Следвай Казанлък във Facebook
Включи се с повече от 20 000 души, за да си винаги информиран
Следвай страницата kazanlak.com Следвай групата За Казанлак