15:51 | 22 май 26 18484

С тържествена церемония в район Казанлък на 61 Стрямска механизирана бригада бе открита новата зала за бойни спортове „Генерал Иван Пашинов“

С тържествена церемония в район Казанлък на 61 Стрямска механизирана бригада бе открита новата зала за бойни спортове „Генерал Иван Пашинов“ / Новини от Казанлък

На 22 май в район Казанлък на 61 Стрямска механизирана бригада, с тържествена церемония беше официално открита новата зала за бойни спортове „Генерал Иван Пашинов“. Модерното спортно съоръжение е изградено към спортен клуб „Стрямци-61“ и е предназначено за развитието на физическата подготовка, бойните умения и дисциплината, както на военнослужещите, така и на гражданите – членове на клуба.

Залата носи името на Иван Пашинов – изтъкнат български военен деец, военен историк и легендарен командир на 23-ти пехотен Шипченски полк по време на Балканската война. Под неговото командване полкът постига едни от най-славните победи в българската военна история, сред които е участието му в превземането на Одринската крепост. Неговият жизнен и боен път остават пример за чест, професионализъм и безрезервна отдаденост към Родината. В новото спортно съоръжение ще се провеждат тренировки по бокс, кикбокс, ММА и приложна самоотбрана.

Командирът на 61 Стрямска механизирана бригада бригаден генерал Атанас Георгиев и командирът на 2 механизиран батальон подполковник Пламен Стефанов прерязаха лентата на залата. В приветственото си слово командирът на самоходния артилерийски дивизион подполковник Петко Пенев подчерта значението на спорта за изграждането на устойчивост, самодисциплина и силен екипен дух сред военнослужещите. Той изрази и специална благодарност към личния състав от район Казанлък, чиито труд и отдаденост са в основата за успешното реализиране на проекта.

Сред официалните гости на събитието бяха представители на спортните клубове „Brothers MMA“ и „Атила“. Тържеството завърши с впечатляваща демонстрация на бойни умения, подготвена от военнослужещи от район Казанлък, които показаха отлична подготовка, дисциплина и висок спортен дух.

Източник: 61 Стрямска механизирана бригада

Следвай новините от Казанлък

Още новини от Казанлък:

Най - четени новини

за последната седмица

Гражданският консултативен съвет проведе среща с жителите на квартал „Крайречен“

9983 | 12 юни 2026

Моторист загина при катастрофата край Шипка

7694 | 13 юни 2026

За четвърта поредна година отборът на Община Казанлък спечели първо място на състезанието за доброволци

6700 | 08 юни 2026

Катастрофа между три автомобила временно ограничава движението в района на село Черганово

5865 | 10 юни 2026

Традиционният мотосъбор организиран от клуб „Черните рози“ ще се проведе на 12 и 13 юни край Казанлък

5782 | 09 юни 2026

Колективен трудов договор в системата на предучилищното и училищното образование бе подписан в Павел баня

5310 | 12 юни 2026

Проект Бузлуджа напредва

5221 | 09 юни 2026

Катастрофа блокира движението по пътя Казанлък – Габрово

3536 | 08 юни 2026

Шампионите от „Единство“ подариха титлата на кмета на Гурково

2864 | 11 юни 2026

Откраднаха фирмен бус, откриха го изоставен и потрошен в Казанлък

2855 | 08 юни 2026
Следвай Казанлък във Facebook
Включи се с повече от 20 000 души, за да си винаги информиран
Следвай страницата kazanlak.com Следвай групата За Казанлак