11:31 | 20 март 26 4317

Ендуро мотоциклети в ПГТТМ

Ендуро мотоциклети в ПГТТМ  / Новини от Казанлък

Заключителното занятие на клуб „Светът на автомоблите“ с ръководител инж. Диана Георгиева в ПГТТМ, град Казанлък на 17 март 2026 г. е вдъхновяващо запознаване със света на мотоциклетните състезания.

Гост на клубната дейност е Димо Върбанов, управител на автосервиз „Картех 2017“ ЕООД - Казанлък и ендуро състезател с мотоциклет ВЕТА 300 RR. С лекция и призентация учениците обогогатиха знанията си за конструкцията, специфичните особености и характеристики на ендуро моторите. Дискусията
„Предизвикателството на моторния спорт“ предизвика много въпроси и казуси при разграничаването на видовете мотоциклети и техните възможности при участието в различните видове състезения. Особенен интерес представляваше SWOT анализа на ендуро мотоциклитите като спорт, хоби, дисциплина и конструктивна мисъл.

Лъчезарният Иван, който е на 14 години и син на Димо Върбанов, впечатли  всички с уменията си да управлява мотоциклет GASGAS 300, като презентира с клипове участията си в състезанията: Ендуро „Алба Дамасцена“ - 2023, Ендуро „Язовир Копринка“ - 2024/2025, Ендуро „Crazy job“ - Стара Загора и Ендуро „Алба Дамасцена“ - 2025. Младият състезател с гордост представи своят екип и поясни неговата защитна функция при провеждането на състезанията.

Направи се кратка демонстрация от Иван Върбанов за майсторско управление на ендуро мотоциклет, която повдигна адреналина на учениците от клуба и засили техния интерес към този вид състезание.

"Благодарим на гостите за отзивчивостта да се включат в клубната дейност и да споделят своята сбъдната мечта. Пожелаваме много успехи и спортен дух на младия Иван в света на ендуро състезанията.", споделя ръководството.

Следвай новините от Казанлък

Още новини от Казанлък:

Най - четени новини

за последната седмица

Гражданският консултативен съвет проведе среща с жителите на квартал „Крайречен“

8556 | 12 юни 2026

Моторист загина при катастрофата край Шипка

7330 | 13 юни 2026

За четвърта поредна година отборът на Община Казанлък спечели първо място на състезанието за доброволци

6672 | 08 юни 2026

Катастрофа между три автомобила временно ограничава движението в района на село Черганово

5831 | 10 юни 2026

Традиционният мотосъбор организиран от клуб „Черните рози“ ще се проведе на 12 и 13 юни край Казанлък

5723 | 09 юни 2026

Проект Бузлуджа напредва

5100 | 09 юни 2026

Колективен трудов договор в системата на предучилищното и училищното образование бе подписан в Павел баня

4598 | 12 юни 2026

Катастрофа блокира движението по пътя Казанлък – Габрово

3505 | 08 юни 2026

Откраднаха фирмен бус, откриха го изоставен и потрошен в Казанлък

2831 | 08 юни 2026

Шампионите от „Единство“ подариха титлата на кмета на Гурково

2829 | 11 юни 2026
Следвай Казанлък във Facebook
Включи се с повече от 20 000 души, за да си винаги информиран
Следвай страницата kazanlak.com Следвай групата За Казанлак