13:47 | 10 март 26 3636

Започна изпълнението на II етап по проект “Реконструкция и подмяна на водопроводната мрежа в гр. Шипка“

Започна изпълнението на II етап по проект “Реконструкция и подмяна на водопроводната мрежа в гр. Шипка“ / Новини от Казанлък

В Шипка започва изпълнението на II етап от проекта за реконструкция на водопроводната мрежа. Той се състои от 5 км трасе включващо 28 улици. В проекта е заложено да бъдат подменени старите етернитови тръби с полиетиленови, като по този начин загубата на вода ще бъде нулева. Това заяви Костадин Чакалов- представител на фирмата изпълнител „ Екодин ЕООД“. Чакалов допълни, че фирмата изпълнител дава 10-годишна гаранция на трасе и материали. Срокът за изпълнение на проекта е 150 календарни дни.

Вторият етап на изпълнение на проекта обхваща северозападната част на населеното място, с което процента на подменената водопроводна мрежа в гр. Шипка ще достигне 67%.

Проект “Реконструкция и подмяна на водопроводната мрежа в гр.Шипка” се изпълнява на 3 етапа и обхваща цялото населено място.

На 100% ще бъдат възстановени и запазени улиците в Шипка, които основно са с паваж, заяви Чакалов и отбеляза, че дори ще бъдат подобрени, защото на много места с компрометирани.

На събитието  присъстваха кмета на град Шипка Василка Панайотова, Галина Стоянова - кмет на Община Казанлък и жители на градчето.

Кметът на Шипка подчерта важните аспекти по проекта, сред които са значимите загуби на вода, както и качеството на питейната вода в наличните етернитови тръби, именно затова е от стратегическо значение осъществяването му за осигуряването на устойчиво и качествено водоснабдяване.

Финансирането на проекта е от ПУДООС и е в размер на 1 341 239.45 евро с ДДС.

I етап от реконструкция на водопроводната мрежа в Шипка беше започнат през м.март 2025г. и беше ремонтирано 4-километрово трасе, а третият етап ще покрие източната част на града.

 

Следвай новините от Казанлък

Още новини от Казанлък:

Най - четени новини

за последната седмица

Кмет улови 79-килограмов сом на язовир Жребчево

10190 | 03 април 2026

Творци от цялата страна участваха в арт резиденция „Тлака“

4940 | 01 април 2026

Жена е с опасност за живота след удар в дърво

3983 | 30 март 2026

Стопанин подаде сигнал в полицията, след като откри едно от телетата си мъртво край село Овощник

3661 | 31 март 2026

69-годишна жена опита да открадне стоки за близо 90 евро от магазин в Казанлък

3345 | 03 април 2026

Два автомобила се удариха на излизане от паркинг в Казанлък

3330 | 30 март 2026

35 новородени получиха еднократна финансова помощ от Община Казанлък

3014 | 31 март 2026

24-часов противобесен кабинет работи в Казанлък

2793 | 31 март 2026

Двама мъже са били задържани на паркинг в село Тулово при специализирана полицейска операция

2604 | 03 април 2026

Рая Енева от Казанлък участва в международния алманах „Словото, което оживява“

2442 | 30 март 2026
Следвай Казанлък във Facebook
Включи се с повече от 20 000 души, за да си винаги информиран
Следвай страницата kazanlak.com Следвай групата За Казанлак