15:02 | 05 март 26 2177

Областната междуведомствена комисия „Водни площи и басейни“ заседава във връзка с предстоящи проверки

Областната междуведомствена комисия „Водни площи и басейни“ заседава във връзка с предстоящи проверки / Новини от Казанлък

Областната междуведомствена комисия „Водни площи и басейни“ се събра на работна среща днес, на която беше обсъдена предстоящата годишна проверка на намиращите се на територията на областта водни площи и басейни за обществено ползване. Срещата на комисията води заместник-областният управител Левент Палов.

Обект на проверката ще бъдат повече от 40 открити и закрити плувни басейни в аквапаркове, хотели, туристически комплекси и почивни бази на територията на общините Стара Загора, Казанлък, Павел баня, Чирпан, Мъглиж и Гълъбово. Обектите ще бъдат проверявани от комисията с представители на БЧК, РЗИ, МВР, ЦСМП, експерти на Областна администрация и общините по места в присъствието на управителите на басейни.

Проверките, които ще бъдат на два етапа, започват от средата на месец март и продължават до края на месец юни. Те ще следят за спазването на изискванията на Наредбата за водоспасителната дейност и обезопасяването на водните площи и басейните за обществено ползване, влязла в сила от 4-и юни 2024 г., съгласно която Областният управител издава предписания.

Областна администрация Стара Загора

Следвай новините от Казанлък

Още новини от Казанлък:

Най - четени новини

за последната седмица

Започва прием на заявления за регистрационни номера за МПС по избор за серия СТ 7001 ТР - СТ 7500 ТР

10342 | 31 юли 2026

Дирекциите “Социално подпомагане“ приемат заявления за целева помощ за отопление до 31 октомври

7164 | 31 юли 2026

Д-р Елена Гарсау ще преглежда всеки четвъртък в кабинета по акушерство и гинекология в Поликлиниката

5088 | 30 юли 2026

Град Казанлък и населените места в общината са с еднакъв приоритет в инфраструктурните инвестиции

4810 | 03 август 2026

Усилено се работи по асфалтирането на улици и междублокови пространства в Казанлък

4550 | 01 август 2026

Лек автомобил се удари в “Пътна помощ“ в Казанлък/ ВИДЕО

4369 | 31 юли 2026

Община Казанлък тества 2 нови камери на пътя, те показаха над 350 нарушения за седмица

3572 | 04 август 2026

ГДБОП разкри високотехнологична лаборатория, произвеждала фентанил

3150 | 04 август 2026

Нов общински съветник положи клетва в Казанлък

3024 | 30 юли 2026

“Къщите на семействата“ в Казанлък получават международна подкрепа

2656 | 30 юли 2026
Следвай Казанлък във Facebook
Включи се с повече от 20 000 души, за да си винаги информиран
Следвай страницата kazanlak.com Следвай групата За Казанлак