15:40 | 18 ноември 25 2162

Започват Музикални празници “Петко Стайнов“

Започват Музикални празници “Петко Стайнов“  / Новини от Казанлък

С изложба посветена на 150-та годишнина на композитора Добри Христов ще бъде сложено началото на редица събития в Града на розите от Музикални празници „Петко Стайнов“ 2025г. Изложбата ще бъде открита на 22 ноември, събота, в Музея на фотографията.

На 27-ми ноември, в зала "Иван Милев", от 17,30ч, талантите от НУПИД "Акад. Дечко Узунов" ще очакват любителите на изкуството за една работилница "Заедно в изкуството". Ден по-късно, в Дом Петко Стайнов, ще се проведе музикална кино вечер.

На 29-ти ноември, отново в Музея на фотографията, от 13.00ч., ще бъде представен сборника на композитора Добри Христов, след което ще бъде прожектиран филм за него.

На същия ден ще бъде дадено началото на Националния хоров фестивал, от 16ч., в Художествена галерия – Казанлък и ИМ „Искра“, които ще се превърнат в сцена на Националния хоров фестивал. Тази година в него ще участват български хорови състави от Търговище, Велико Търново, Шумен, Карлово, Дупница и Добрич.

На 30-ти ноември, в ИМ "Искра" ще се насладим на два концерта изнесени от възпитаниците на софийското музикално училище, а в следобедните часове клавирен концерт ще представят Ромео Смилков, Велислава Стоянова и Мартин Дафинов.

С отдаване на почит към именития композитор и музикант Петко Стайнов пред барелефа в двора на едноименната казанлъшка гимназия ще започне началото на месец декември. В понеделник, от 10,30ч. в двора на ПГ „Акад. Петко Стайнов“ казанлъчани могат да поднесат своите цветя, уважение и едноминутно мълчание за един от най-ярките български композитори.

От 28 ноември до 1 декември Казанлък ще звучи с музиката на Петко Стайнов, като произведения на композитора ще оживеят в обществените пространства на града- на открито, в обществения транспорт, в търговски обекти и други места, кьдето музиката се среща с ежедневието.

Следвай новините от Казанлък

Още новини от Казанлък:

Най - четени новини

за последната седмица

Кмет улови 79-килограмов сом на язовир Жребчево

11656 | 03 април 2026

Творци от цялата страна участваха в арт резиденция „Тлака“

4977 | 01 април 2026

Жена е с опасност за живота след удар в дърво

4006 | 30 март 2026

Стопанин подаде сигнал в полицията, след като откри едно от телетата си мъртво край село Овощник

3684 | 31 март 2026

69-годишна жена опита да открадне стоки за близо 90 евро от магазин в Казанлък

3580 | 03 април 2026

Два автомобила се удариха на излизане от паркинг в Казанлък

3356 | 30 март 2026

35 новородени получиха еднократна финансова помощ от Община Казанлък

3046 | 31 март 2026

Двама мъже са били задържани на паркинг в село Тулово при специализирана полицейска операция

2880 | 03 април 2026

24-часов противобесен кабинет работи в Казанлък

2817 | 31 март 2026

Рая Енева от Казанлък участва в международния алманах „Словото, което оживява“

2466 | 30 март 2026
Следвай Казанлък във Facebook
Включи се с повече от 20 000 души, за да си винаги информиран
Следвай страницата kazanlak.com Следвай групата За Казанлак