16:29 | 14 ноември 25 1912

Сдружение „Бъдеще за децата“ стартира кампанията „Акция Дядо Коледа“ 2025

Сдружение „Бъдеще за децата“ стартира кампанията „Акция Дядо Коледа“ 2025 / Новини от Казанлък

Сдружение „Бъдеще за децата“ обяви началото на традиционната кампания „Акция Дядо Коледа“. По информация на организаторите тази година инициативата обединява 194 детски мечти. Желаещите да се включат могат да го направят в периода от 17 ноември до 12 декември, уточняват от сдружението.

Кампанията се провежда за тринадесета поредна година. В нея участват жители на Казанлък и доброволци от цялата страна, които подкрепят каузата под мотото „Заедно да подарим по една вълшебна коледна приказка!“.

Вълшебните елхи от кампанията могат да бъдат открити в Комплекса за социални услуги за деца и семейства на ул. „Войнишка“ 25, до парк „Розариум“, в магазин „Вимакс“ в посока Бузовград, както и в студио LaDonna на ул. „Съединение“ 27 в Казанлък. Елхите ще са украсени с пликове, в които се крият истински истории. Всеки плик съдържа кратък разказ за дете и неговата мечта, както и уникален номер, който гарантира, че подаръкът ще достигне до точния получател. Историите са анонимни, за да бъде запазена самоличността на децата.

За да се включат в инициативата, желаещите е необходимо да изберат една от поставените елхи, да вземат плик с история, да прочетат описаната детска мечта и да закупят съответния подарък, след което да го опаковат и върху него да поставят номера от плика. Готовият подарък е нужно да бъде върнат под същата елха. Коледната играчка, прикрепена към плика, остава за дарителя като символ на направеното добро, уточняват от сдружението.

Тази година кампанията включва и нов елемент - „Приказка от дарител“. Всеки, който пожелае, може да разкаже своята история: защо участва, какво го вдъхновява да бъде Дядо Коледа. Споделеното може да бъде публикувано в коментар или пост с хаштаг #АкцияДядоКоледа #ПриказкаОтДарител.

„Акция Дядо Коледа“ 2025 се провежда със съдействието на Община Казанлък, магазин „Вимакс“, Студио LaDonna и служителите на Завод 5 на „Арсенал“ АД.

За контакт: Невена Трифонова, [email protected] Следете страницата на „Сдружение Бъдеще за децата“ за още топли, коледни истории.

Следвай новините от Казанлък

Още новини от Казанлък:

Най - четени новини

за последната седмица

Фестивали, концерти и зрелищни събития през цялото лято очакват посетителите на Етнографски комплекс “Дамасцена“

9754 | 22 април 2026

Ученичка от ПГЛПТ – Казанлък с двоен триумф на Националното състезание „Практични финанси“

6848 | 21 април 2026

34 девойки влизат в съревнование за короната на Царица Роза 2026

5694 | 22 април 2026

Кулинарни и занаятчийски събития потапят Казанлък в магията на вкусове и традиции в рамките на Празник на розата 2026

5407 | 21 април 2026

Директорът на ПГТТМ по случай юбилейния празник: “70 години са история. 70 години са животът на хиляди хора“

5290 | 24 април 2026

Техномаркет открива нов, по-голям и модерен магазин в Казанлък

4585 | 20 април 2026

Разследват кражби на гуми и теле в две села край Казанлък

4448 | 20 април 2026

Започва продажбата на билети за конкурса-спектакъл Царица Роза

3994 | 25 април 2026

Иса Бесоолу се отказа от депутатското място

3823 | 21 април 2026

Кметът на Община Казанлък кани децата на града на весел празник на новата детска площадка в центъра

3343 | 25 април 2026
Следвай Казанлък във Facebook
Включи се с повече от 20 000 души, за да си винаги информиран
Следвай страницата kazanlak.com Следвай групата За Казанлак