14:22 | 10 ноември 25 2128

ВГ “Пеещи звънчета” донесоха на Казанлък престижни награди от националния конкурс “Славеи пеят край Сливен”

ВГ “Пеещи звънчета” донесоха на Казанлък престижни награди от националния конкурс “Славеи пеят край Сливен” / Новини от Казанлък

На 8 ноември в град Сливен се проведе III Национален конкурс - надпяване “Славеи пеят край Сливен”.

Председател на журито беше д-р Данка Попова, преподавател в АМТИИ „Проф. Асен Диамандиев”, гр. Пловдив. Членове: Петър Аркалиев, зам. директор на НУФИ „Филип Кутев”, гр. Котел и Деян Митев, директор и главен художествен ръководител на АНПТ – Сливен.

В конкурсната програма участваха 152 индивидуални изпълнители, 7 дуета, 13 колектива от Сливен, Казанлък, Хасково, Варна, Карлово, Ямбол, Несебър и др.

ВГ “Пеещи звънчета” към ОДК "Свети Иван Рилски" Казанлък, с р-л Тони Говедарова, се включи с 9 индивидуални и 1 групово изпълнения.

Кристина Парова взе 1ва награда, също първа е Цветелина Иванова. На второ място се класираха Кристина Стоянова, Александра Косева и Теа Динева. Бронзовите медали са за Александра Мишева и Ангелина Митева, а с поощрителна награда са Симона Стойнова- поощрение и Ивелина Димитрова.

ВГ “Пеещи звънчета”, с най-малките си възпитаници грабна 2 награда, като за някои от децата това беше дебютно участие на конкурс. 

Следвай новините от Казанлък

Обяви от Казанлък:

Още новини от Казанлък:

Обяви от Казанлък:

Следвай Казанлък във Facebook
Включи се с повече от 20 000 души, за да си винаги информиран
Следвай страницата kazanlak.com Следвай групата За Казанлак