12:03 | 22 октомври 25 11870

Малка “Бузлуджа“ (стара) бе домакин на 18-ата професионална среща на хижарите от Стара планина

Малка “Бузлуджа“ (стара) бе домакин на 18-ата професионална среща на хижарите от Стара планина / Новини от Казанлък

На 21 октомври, в уютната атмосфера на хижа "Бузлуджа" малка, се проведе 18-тото издание на традиционната среща на хижарите от Стара планина – хората, които с труд, сърце и любов поддържат живота в една от най-посещаваните планини в България, съобщават от Българския туристически съюз (БТС).

Събитието беше открито от Васил Николов от Управителния съвет на БТС, който връчи плакети на домакина и на всички присъстващи хижари в знак на признание за тяхната отдаденост.

Участниците запазиха минута мълчание в памет на свои колеги. По време на срещата беше решено хижа „Кашана“ да бъде домакин на следващото издание, като беше уточнено и мястото на по-следващата среща.

След официалната част, денят продължи с много усмивки, танци и искрени емоции — така, както подобава на хора, които обичат планината и я споделят с другите.

Припомняме, че преди броени дни, хижа малка "Бузлуджа" (стара) спечели наградата в категорията “Хижа/заслон с най-добра кухня” в третото издание на „Хижа на годината“. 

Снимки: Български туристически съюз

Следвай новините от Казанлък
Сподели

Още новини от Казанлък:

Най - четени новини

за последната седмица

Гранд Резорт Павел Баня спечели наградата за най-добър петзвезден балнеолечебен хотел на 2025 г.

10046 | 04 декември 2025

Жена бе отвлечена посред бял ден от четирима мъже

6799 | 28 ноември 2025

Казанлъчанин е намерен пребит в безпомощно състояние

3968 | 05 декември 2025

Катастрофа затруднява движението на централно кръстовище в Казанлък

3576 | 28 ноември 2025

Зов за помощ: 37-годишна жена от Крън се бори с тежко заболяване

2829 | 01 декември 2025

Хуманитарната гимназия в Казанлък получи благодарствена грамота от Президента на Република България

2823 | 28 ноември 2025

Без сериозни наранявания се разминаха участниците в катастрофата на кръстовището на ул.“Христо Ботев“ с бул. “23-ти ПШП“ в Казанлък

2745 | 01 декември 2025

Утвърдени художници и млади таланти от Казанлък представиха съвместна изложба, посветена на Никулден

2454 | 29 ноември 2025

Засякоха 49-годишен мъж да управлява нерегистриран „Форд“ в Габарево

2355 | 28 ноември 2025

България-Текс АД с награда „Работодател на годината 2025“ в категория „Партньор на средния бизнес“

2271 | 03 декември 2025
Следвай Казанлък във Facebook
Включи се с повече от 20 000 души, за да си винаги информиран
Следвай страницата kazanlak.com Следвай групата За Казанлак