14:48 | 21 октомври 25 2500

Районен съд – Казанлък осъди мъж, държал метамфетамин и възпрепятствал полицейска проверка

Районен съд – Казанлък осъди мъж, държал метамфетамин и възпрепятствал полицейска проверка / Новини от Казанлък

Районен съд – Казанлък одобри споразумение и наложи едно общо наказание лишаване от свобода за срок от пет месеца, както и глоба в размер на 400 лева, на 57-годишния  С. Н. Съдът определи първоначален общ режим на изтърпяване на наказанието.

Обвиняемият, който вече е осъждан, е признат за виновен в това, че на 27.11.2024г. в гр.Казанлък, без надлежно разрешително съгласно закона, държал високорискови наркотични вещества – метамфетамин, с нетно тегло 0.09 грама, установено по надлежен ред с физико-химическа експертиза, като деянието представлява маловажен случай.

57-годишния мъж е признат за виновен и за това, че на същата дата и място противозаконно пречил на орган на власт - полицейски служители към Районно управление гр.Казанлък, изпълняващи задължения по опазване на обществения ред, да извършат проверка на самоличността му. Обвиняемият не се подчинил на подадени му светлинни и звукови сигнали и на дадено му устно разпореждане за спиране на движението на управлявания от него велосипед. С. Н. предприел активно бягство, което наложило преследването му от полицейските служители с патрулен автомобил. С рисковото и опасното си поведение на пътя в рамките на населеното място - гр.Казанлък, обвиняемият създал опасност за полицейските служители и останалите участници в движението - пешеходци и пътни превозни средства, реални предпоставки за настъпване на ПТП.

Одобреното споразумение е окончателно и има последиците на влязла в сила присъда.

Следвай новините от Казанлък
Сподели

Още новини от Казанлък:

Най - четени новини

за последната седмица

Казанлъшки рибар извади гигантски сом от водите на язовир “Копринка“

34786 | 06 януари 2026

Започна подготовката в 61-ва Стрямска механизирана бригада

6185 | 05 януари 2026

Казанлък поема още една крачка към академичното си развитие: Тракийският университет подготвя филиал в града

5021 | 05 януари 2026

Млад шофьор е с опасност за живота след катастрофа край Павел баня

4182 | 02 януари 2026

Агресивен шофьор нанесе побой на 26-годишен мъж

3295 | 05 януари 2026

Заловиха хлапак, обирал магазини и павилиони из Казанлък

3083 | 07 януари 2026

Откраднато БМВ е намерено катастрофирало край Черганово

2583 | 05 януари 2026

Шипка първа в страната отбеляза Богоявление: 18-годишният Лазар Даракчиев “спаси“ кръста

2554 | 06 януари 2026

Вандали потрошиха огледалата на шест автомобила в Казанлък

2219 | 05 януари 2026

Рибар нанесен побой и ограби 57-годишна “колежка“

1986 | 05 януари 2026
Следвай Казанлък във Facebook
Включи се с повече от 20 000 души, за да си винаги информиран
Следвай страницата kazanlak.com Следвай групата За Казанлак