11:10 | 06 октомври 25 2768

Жените на Казанлък създадоха Съвет по равнопоставеност

Жените на Казанлък създадоха Съвет по равнопоставеност / Новини от Казанлък

Сдружение „Жените на Казанлък“ създаде Съвет по равнопоставеност. Съветът има за цел да осигури широк кръг на гражданското общество при изразяване на мнения, становища и предложения и сътрудничество с местната власт. Ще  обсъжда постъпилите предложения от граждани и/или различни случаи, свързани с равнопоставеност на жените и мъжете, дискриминация, насилие, както и други теми със значим обществен интерес.

Сдружение “Жените на Казанлък“ ще предприема необходимите правна и психологическа подкрепа и съдействие. Основните области на компетентност са: развитие на гражданското общество, правни и психологически въпроси, защита правата на жените и децата, превенция на насилието и дискриминацията, права на жените с увреждания и уязвими групи.

Съветът се състои от определените Координатори по равнопоставеност от Казанлък и населени места, които до този момент са 11. Координаторите проведоха първото си заседание, на което приеха Правила за работа и организация на дейността, функции и компетентност.

Всеки координатор  доброволно участва в работата на Съвета и участието му не е обвързано с политически партии.

„Каква по – мотивираща причина от това да осигуриш пространство за диалог, обмен на информация, заедност при решаване на проблеми, свързани с правата на жените, сподели Стела Кехайова – председател на сдружение “Жените на Казанлък. Проведохме редица обществени и ангажиращи срещи и дискусии за определяне на координатори по равнопоставеност, за необходимостта от избора на координаторите и обособяването им в Съвет, който ще е свързващо звено между жените с нарушени права, екипа на „Жените на Казанлък“ и местната власт. Фокусът е върху темите за граждански диалог, участие, ангажираност застъпничество в местните общности.", допълни Кехайова.

Припомняме, че „Жените на Казанлък“ работят и с координатори по равнопоставеност на работните места. Инициативата е новаторска не само за Казанлък, но и за цялата страна.

Следвай новините от Казанлък
Сподели

Още новини от Казанлък:

Най - четени новини

за последната седмица

Започна строителството на луксозния комплекс „Трендафило“ до Копринка

32379 | 22 декември 2025

Общинският съвет на Казанлък подкрепи поставянето на скулптура на Чудомир в центъра на града

8105 | 18 декември 2025

Съдът разреши строежи на едни от най-натоварените места в град Казанлък

7350 | 19 декември 2025

EVN България информира клиентите си за начина на плащане на фактурите във връзка с въвеждането на еврото

6898 | 18 декември 2025

Казанлъчанка е стипендиант на Българския фармацевтичен съюз за 2025г.

5272 | 22 декември 2025

Празнични светлини озариха Шипковата къща в Казанлък

4710 | 20 декември 2025

Община Казанлък обявява конкурс и награда за изработване на идейни проекти за визия на изграждащото се кръстовище - западен вход на Казанлък

4481 | 18 декември 2025

Стенли дари над 5 хил.лв на казанлъшката болница, събрани на благотворителен концерт

3327 | 22 декември 2025

Кметът Бесоолу увеличава помощта си за пенсионерските клубове и кукерските състави в Павел баня

2536 | 18 декември 2025

Над 300 Дядоколедовци на мотори изпълниха площада на Казанлък за Мото Коледа 2025

2454 | 24 декември 2025
Следвай Казанлък във Facebook
Включи се с повече от 20 000 души, за да си винаги информиран
Следвай страницата kazanlak.com Следвай групата За Казанлак