17:24 | 27 септември 25 2704

Паисиевци отбелязаха Европейския ден на спорта в училище с богата, разнообразна и забавна програма

Паисиевци отбелязаха Европейския ден на спорта в училище с богата, разнообразна и забавна програма  / Новини от Казанлък

С богата, разнообразна и забавна спортна програма ОУ "Свети Паисий Хилендарски" гр. Казанлък отбеляза и тази година Европейския ден на спорта в училище. Основната цел на събитието е да насърчава физическата активност сред учениците и да включва колкото може повече от тях.

Специални гости на мероприятието бяха г-жа Галина Димитрова и г-жа Искра Динева, главни експерти от Дирекция „Обществено здраве“ в РЗИ – Стара Загора.

Огромен интерес предизвика демонстрацията по доджбол, която бе представена от г-н Константин Миладинов - президент на Федерация “Народна топка България”, г-жа Весела Стойчева - вицепрезидент и Диана Филипова, студент в НСА.

Увлекателна демонстрация показаха спортистите от ММА клуб „Брадърс“ – гр. Казанлък, които с лекота грабнаха вниманието на наблюдаващите.

Учениците от начален и прогимназиален етап се включиха активно в провеждането на различни спортни и състезателни игри за бързина, ловкост и съобразителност – футболни и волейболни срещи, народна топка, шахмат и танци. Те показаха отлични познания и във викторината със спортни въпроси, организирана от учителя по физическо възпитание и спорт г-н Веселин Шишков.

Денят беше изпълнен с прекрасно настроение, много смях и положителни емоции, превръщайки се в истински празник на спорта и забавлението.

Следвай новините от Казанлък
Сподели

Още новини от Казанлък:

Най - четени новини

за последната седмица

Жена бе отвлечена посред бял ден от четирима мъже

6745 | 28 ноември 2025

Катастрофа затруднява движението на централно кръстовище в Казанлък

3538 | 28 ноември 2025

Гранд Резорт Павел Баня спечели наградата за най-добър петзвезден балнеолечебен хотел на 2025 г.

3376 | 04 декември 2025

Хуманитарната гимназия в Казанлък получи благодарствена грамота от Президента на Република България

2775 | 28 ноември 2025

Зов за помощ: 37-годишна жена от Крън се бори с тежко заболяване

2773 | 01 декември 2025

Без сериозни наранявания се разминаха участниците в катастрофата на кръстовището на ул.“Христо Ботев“ с бул. “23-ти ПШП“ в Казанлък

2695 | 01 декември 2025

Утвърдени художници и млади таланти от Казанлък представиха съвместна изложба, посветена на Никулден

2405 | 29 ноември 2025

Засякоха 49-годишен мъж да управлява нерегистриран „Форд“ в Габарево

2321 | 28 ноември 2025

Откриха изчезналия мъж от с. Копринка

1915 | 02 декември 2025

България-Текс АД с награда „Работодател на годината 2025“ в категория „Партньор на средния бизнес“

1792 | 03 декември 2025
Следвай Казанлък във Facebook
Включи се с повече от 20 000 души, за да си винаги информиран
Следвай страницата kazanlak.com Следвай групата За Казанлак