12:21 | 01 септември 25 3255

Казанлъшкият фентъзи клуб “Светлини сред сенките” празнува 22 години от създаването си

Казанлъшкият фентъзи клуб “Светлини сред сенките” празнува 22 години от създаването си  / Новини от Казанлък

На 2-ри септември, фентъзи клуб “Светлини сред сенките” при ОДК „Св. Ив. Рилски” става на двадесет и две години.

Почти невероятно е, че изминаха повече от две десетилетия от деня, в който десетина деца от първата лятна академия в Казанлък, организирана в НЧ „Възродена Искра”, отидоха при госпожа Валентина Димова с искрено желание, заниманията по фентъзи и фантастика да продължат целогодишно. Като на шега, децата бързо станаха доста повече, а гледането на филми и обсъждането на фантастични романи, прерасна в писане на колективни книги, създаване на клипове, илюстриране и участие в стотици конкурси, изложби, арт инсталации и онлайн работилници, всяка година. Заниманията станаха ежедневни, а времетраенето нарасна, като се увеличаваше непрекъснато, според поставените задачи и проекти.

Сега фентъзи клуб “Светлини сред сенките” има издадени и разпродадени двадесет колективни романа, малко повече са заснетите клипове, участия в над десет изложби, въпреки че рисуването не е основна дейност на клуба. През последните години младите фантасти завоюват ежегодно над 300 награди, от участия в международни, национални и общински конкурси за литература, рисунка, комикс, фотография или видеоклип. Почти всяка година, изявени ученици от клуба печелят участие в Space camp turkey – космически лагер на NASA в Измир.

Преди няколко години беше създадена и секция „Въображение”, в която се обучават деца от 4 до 8 години, които се подготвят да влязат в редиците на големите фантазьори и да създават, като тях, свои светове.

На прага на двадесет и втората си годишнина фентъзи клуб “Светлини сред сенките” работи по редакциите и илюстрациите на най-новият си роман в стихове „Момчето на прозореца”, но не спира и участието на младите автори във всички предстоящи конкурси. По-големите светлинки скоро се върнаха от творчески лагер в гр. Боровец и са готови за предизвикателствата на новата учебна година.

Заниманията в фентъзи клуб “Светлини сред сенките” и клуб „Въображение” са безплатни, а всички деца изкушени от творчеството и фантазията, са добре дошли в ОДК в началото на нашата учебна година, която започва на 1 октомври.

Клуб “Светлини сред сенките” при ОДК „Св. Ив. Рилски”

Следвай новините от Казанлък
Сподели

Още новини от Казанлък:

Най - четени новини

за последната седмица

Жена бе отвлечена посред бял ден от четирима мъже

6756 | 28 ноември 2025

Гранд Резорт Павел Баня спечели наградата за най-добър петзвезден балнеолечебен хотел на 2025 г.

4601 | 04 декември 2025

Катастрофа затруднява движението на централно кръстовище в Казанлък

3543 | 28 ноември 2025

Зов за помощ: 37-годишна жена от Крън се бори с тежко заболяване

2785 | 01 декември 2025

Хуманитарната гимназия в Казанлък получи благодарствена грамота от Президента на Република България

2782 | 28 ноември 2025

Без сериозни наранявания се разминаха участниците в катастрофата на кръстовището на ул.“Христо Ботев“ с бул. “23-ти ПШП“ в Казанлък

2702 | 01 декември 2025

Утвърдени художници и млади таланти от Казанлък представиха съвместна изложба, посветена на Никулден

2415 | 29 ноември 2025

Засякоха 49-годишен мъж да управлява нерегистриран „Форд“ в Габарево

2327 | 28 ноември 2025

Откриха изчезналия мъж от с. Копринка

1925 | 02 декември 2025

България-Текс АД с награда „Работодател на годината 2025“ в категория „Партньор на средния бизнес“

1885 | 03 декември 2025
Следвай Казанлък във Facebook
Включи се с повече от 20 000 души, за да си винаги информиран
Следвай страницата kazanlak.com Следвай групата За Казанлак