20:32 | 17 юли 25 1831

Мариус Куркински в моноспектакъла „Черното пиле“ на 18 юли в „Дамасцена“

Мариус Куркински в моноспектакъла „Черното пиле“ на 18 юли в „Дамасцена“ / Новини от Казанлък

Още една българска звезда на ще се качи на сцената на Етнографски комплекс "Дамасцена" край Скобелево. Елате на 18 юли /петък/ от 20:30 часа за да видите неповторимия талант на Мариус Куркински в моноспектакъла "Черното пиле". Този шедьовър включва три разказа на Хайтов - "Мерак", "Пазачът на Овесената нива" и "Черното Пиле" в един уникален прочит на творбите.

Всеки, чел Хайтов и гледал Мариус Куркински на сцената, знае, че предстои върховно изживяване за душата и сетивата. Изключителен автор, рисуващ етюди от българската душа и актьор от извънмерна величина, превъплъщаващ се в колоритните персонажи – вечерта ще бъде епична. Ще видите етюди от живописния живот в българското село и преживяванията и емоциите на чистите неопетнени от материалното населяващи го хора и техните грехове и надежди. Самобитност, обичаи, традиции, душевност от стари времена ще възкръснат на сцената, показвайки как изкуството може да преодолее времето и пространството.

Готови ли сте за пътешествие към величието на обикновените хора, обрисувани от Хайтов и представени от Мариус Куркински? Запазете си датата 18 юли (петък) и станете част от магията на „Черното пиле“ от  20:30 ч. на Амфитеатър „Дамасцена“, село Скобелево.

Билети можете да закупите от:
https://event.damascena.net/produkt/chernoto-pile/

  • Магазин "Дамасцена"- център(срещу статуята на Японката), ул."Искра" 10, гр.Казанлък
  • Peter's coffee shop, ул. „Христо Ботев“ 56 гр. Казанлък
  • Билетен център Комплекс „Дамасцена“, с. Скобелево, общ. Павел баня

"Хора, които живеят трудно, страдат, понякога изпадат в грехове, но винаги търсят разкаяние и никога не пропускат великите мигове на радост и любов."

"В разказите на Хайтов душата на българина е много чиста и неопетнена, там хората не са нагазили в никакви отношения с комерсиалното, в същото време страдат от живота, но не се жалват, а го преборват", споделя Мариус.

Автор – Николай Хайтов
Режисьор – Мариус Куркински
Участват – Мариус Куркински
Музика – Емилиян Гацов-Елби

Времетраене: 100 минути

Комплекс „Дамасцена“ се намира в с. Скобелево община Павел Баня, само на 15 мин. от гр. Казанлък.

Следвай новините от Казанлък

Още новини от Казанлък:

Най - четени новини

за последната седмица

Любов с кауза: Младо семейство от Казанлък превърна сватбата си в празник за децата

24068 | 01 май 2026

Хванаха на място група да източва горивото от тир и товарен автомобил

22260 | 28 април 2026

Комплекс “Дамасцена“ ще бъде домакин на тридневен фестивал в подкрепа на детския спорт

12810 | 28 април 2026

Напусна ни актьорът Стефан Марков

11406 | 30 април 2026

Казанлъчанката Виктория Стойнова стана Мис Тракийски университет 2026

8765 | 29 април 2026

Кандидатките за „Царица Роза“ създадоха свой цветен кът в парк “Розариум“

8602 | 28 април 2026

Общински съвет-Казанлък одобри продажбата на имот за изграждане на научен център за върхови постижения

6931 | 30 април 2026

БМВ помете знаци и билборд и се заби в сграда в Казанлък, шофьорът е в болница

5938 | 04 май 2026

Над 860 декара нова гора - Кастамону България разширява зелените си инициативи

5812 | 29 април 2026

Съдът в Казанлък осъди мъж за обидни и клеветнически публикации срещу общински служител

5516 | 29 април 2026
Следвай Казанлък във Facebook
Включи се с повече от 20 000 души, за да си винаги информиран
Следвай страницата kazanlak.com Следвай групата За Казанлак