11:15 | 11 юли 25 1426

Смесен хор „Петко Стайнов“ и Нов европейски хор “Агапи“ канят на съботен концерт в Исторически музей “Искра“

Смесен хор „Петко Стайнов“ и Нов европейски хор “Агапи“ канят на съботен концерт в Исторически музей “Искра“ / Новини от Казанлък

Един различен концерт ще зарадва почитателите на хоровата музика в Казанлък. Събитието „Истории с любов“ ще се състои на 12 юли (петък) от 18:00 ч. в залата на Исторически музей „Искра“.

Публиката ще чуе изпълнения от Смесен хор „Петко Стайнов“ при Народно читалище „Искра – 1860“, както и от Нов Европейски хор "Агапи" от Гърция. Входът за събитието е свободен.

Хор Агапи е смесен, непрофесионален вокален ансамбъл към Женската асоциация „AGAPI“ и съществува от 15 години. Негов диригент от самото му създаване е Еленора Калайциду. През годините съставът е участвал в редица национални и международни фестивали, като е отличаван с шест златни и две сребърни медала. Хорът е известен и с участията си в театрални, танцови, благотворителни и възпоменателни събития.

Основната цел на Агапи e популяризиране на многогласната музика в Гърция и извън нея, както и повишаване на стандартите в любителското хорово изкуство чрез участие в международни форуми.

Концертът „Истории с любов“ се организира с подкрепата на Народно читалище „Искра – 1860“ и Исторически музей „Искра“. Входът за събитието е свободен.

Следвай новините от Казанлък

Още новини от Казанлък:

Най - четени новини

за последната седмица

Кмет улови 79-килограмов сом на язовир Жребчево

27943 | 03 април 2026

Двама мъже са били задържани на паркинг в село Тулово при специализирана полицейска операция

6804 | 03 април 2026

Кметът на Казанлък покани медицинските сестри от детските градини и училища на официална вечеря в навечерието на 7 април

6482 | 06 април 2026

69-годишна жена опита да открадне стоки за близо 90 евро от магазин в Казанлък

6422 | 03 април 2026

Творци от цялата страна участваха в арт резиденция „Тлака“

5531 | 01 април 2026

Стопанин подаде сигнал в полицията, след като откри едно от телетата си мъртво край село Овощник

4105 | 31 март 2026

35 новородени получиха еднократна финансова помощ от Община Казанлък

3511 | 31 март 2026

Апартамент пламна в Казанлък, пожарникари предотвратиха по-сериозен инцидент

3427 | 05 април 2026

24-часов противобесен кабинет работи в Казанлък

3189 | 31 март 2026

На прага на мотосезон 2026, казанлъчанинът Пламен Койчев напомня, че страстта и разумът вървят заедно на пътя

2940 | 02 април 2026
Следвай Казанлък във Facebook
Включи се с повече от 20 000 души, за да си винаги информиран
Следвай страницата kazanlak.com Следвай групата За Казанлак