11:06 | 09 юли 25 10543

Казанлъшките катерачи с отличия от Австрия

Казанлъшките катерачи с отличия от Австрия / Новини от Казанлък

За 25-а поредна година катерачи от клуб „Селт“ взеха участие в едно от най-престижните състезания за подрастващи в Европа – Petzen Climbing Trophy, провеждащо се в Блайбургер, Австрия. От 4 до 6 юли 2025 г. над 230 състезатели от 20 държави се включиха в надпреварата, която обединява трите основни дисциплини в катеренето – скорост, трудност и боулдър.

Още в първия ден на състезанието, в дисциплината „скорост“, българското участие донесе златен медал. Ани Ванкова, състезателка на клуб „Селт“, се пребори с конкуренцията и заслужено се изкачи на най-високото стъпало на почетната стълбичка. В следващите два дни Ванкова продължи с участието си в останалите дисциплини, където завърши на 7-мо място в трудност и боулдър, като в крайното общо класиране зае престижното 4-то място.

Своя дебют в такъв ранг състезание направи и Симеон Данчев при деца до 11 години. Въпреки силната конкуренция, Данчев се представи достойно, класирайки се на 32-ро място в генералното подреждане. По дисциплини той постигна следните резултати: 31-во място в скорост и боулдър и 27-мо – в трудност.

Още един представител на клуб „Селт“ – Светлозар Илиев – беше близо до медалите. Той завърши 5-ти в дисциплината „скорост“ и 8-ми в „трудност“ и „боулдър“, което му отреди 7-мо място в крайното класиране.

Със силно представяне и достойни резултати завършва и този летен етап от състезателния сезон за клуб „Селт“. След кратка почивка, катерачите ще се подготвят за предстоящия 4-ти кръг от ДСК и Държавното първенство по скорост за деца, което ще се проведе на есен и ще бъде организирано от самия клуб.

Следвай новините от Казанлък
Сподели

Още новини от Казанлък:

Най - четени новини

за последната седмица

Жена бе отвлечена посред бял ден от четирима мъже

6745 | 28 ноември 2025

Катастрофа затруднява движението на централно кръстовище в Казанлък

3538 | 28 ноември 2025

Гранд Резорт Павел Баня спечели наградата за най-добър петзвезден балнеолечебен хотел на 2025 г.

3358 | 04 декември 2025

Хуманитарната гимназия в Казанлък получи благодарствена грамота от Президента на Република България

2775 | 28 ноември 2025

Зов за помощ: 37-годишна жена от Крън се бори с тежко заболяване

2773 | 01 декември 2025

Без сериозни наранявания се разминаха участниците в катастрофата на кръстовището на ул.“Христо Ботев“ с бул. “23-ти ПШП“ в Казанлък

2695 | 01 декември 2025

Утвърдени художници и млади таланти от Казанлък представиха съвместна изложба, посветена на Никулден

2405 | 29 ноември 2025

Засякоха 49-годишен мъж да управлява нерегистриран „Форд“ в Габарево

2321 | 28 ноември 2025

Откриха изчезналия мъж от с. Копринка

1915 | 02 декември 2025

България-Текс АД с награда „Работодател на годината 2025“ в категория „Партньор на средния бизнес“

1789 | 03 декември 2025
Следвай Казанлък във Facebook
Включи се с повече от 20 000 души, за да си винаги информиран
Следвай страницата kazanlak.com Следвай групата За Казанлак