Хижа „Бузлуджа“ (Стара) и тази година е сред номинираните обекти в националния конкурс „Хижа на годината“. През 2025 г. тя се състезава в две от общо седемте конкурсни категории: „Най-добра хижа/заслон, обслужвана с лек автомобил“ и „Хижа/заслон с най-добра кухня“.
Припомняме, че в миналогодишното издание на формата, хижа „Бузлуджа“ (Стара) спечели първото място в категорията „Най-добра хижа, обслужвана с лек автомобил“ и зае почетното второ място в категорията „Най-чиста хижа“ с едва 3 гласа разлика от първенеца в същата категория хижа “Партизанска песен”.
Надпреварата, организирана в рамките на инициативата за популяризиране на българските хижи и заслони, включва следните категории:
Паралелно с конкурсните категории са обявени и четири грант програми, които също са част от публичното гласуване. Всеки желаещ може да даде своя вот онлайн до 30 септември, включително чрез сайта на кампанията: https://huts.360mag.bg.
Във всяка категория се гласува само за един от номинираните обекти. Участието във всички категории не е задължително.
Организаторите приканват гласуващите да подкрепят обектите, по които имат лични впечатления и категорично мнение, както и да популяризират инициативата през собствените си социални мрежи.