11:21 | 18 юни 25 2895

Оставят в ареста мъжа, наръгал 18-годишен в Крън

Оставят в ареста мъжа, наръгал 18-годишен в Крън / Новини от Казанлък

Районен съд – Казанлък взе най-тежката мярка за неотклонение „Задържане под стража“ спрямо 24-годишния А. Д., привлечен като обвиняем за това, че на 13.06.2025 г. в гр.Крън, по хулигански подбуди, причинил средна телесна повреда на 18-годишен младеж, изразяваща се в прободно-прорезно нараняване, проникващо в гръдната кухина.

За това престъпление законът предвижда наказание от две до десет години лишаване от свобода.

Съдът прие, че от събраните до този момент доказателства може да се направи обосновано предположение, че 24-годишният мъж е извършил престъплението, за което му е повдигнато обвинение. За съда е налице и реална опасност А. Д. да извърши друго престъпление. Видно от справката му за съдимост той е лице с обременено съдебно минало. Според съда наложените на обвиняемия предходни наказания не са му въздействали възпиращо и поправително, за да не извършва повече престъпления. Същият демонстрира склонност и упоритост към извършване на престъпления срещу личността, което определя високата степен на обществена опасност на личността на извършителя.

За съда е реална и опасността А. Д. да се укрие и да попречи на разследването, тъй като се е опитал да избяга от местопрестъплението. Оказал е и съпротива при задържането му от органите на МВР.

Определението на Районен съд - Казанлък подлежи на обжалване или протестиране пред Окръжен съд – Стара Загора  в три дневен срок.

ЗАБЕЛЕЖКА: Съгласно чл.16 от НПК обвиняемият се смята за НЕВИНЕН до установяване на противното с влязла в сила присъда.

Следвай новините от Казанлък
Сподели

Още новини от Казанлък:

Най - четени новини

за последната седмица

Празнични изненади очакват всички шофьори извършили годишен технически преглед в сервиз „Мончев-90“

7352 | 08 декември 2025

Казанлък отпразнува 50-годишната любов на 68 семейни двойки

4170 | 11 декември 2025

Над 10 години затвор грозят 73-годишния мъж, опитал да убие казанлъчанин

4045 | 08 декември 2025

Казанлък се вдига на протест

3905 | 09 декември 2025

Дрогиран шофьор предизвика катастрофа в Казанлък

3772 | 09 декември 2025

Вандали потрошиха автомобил в Източното

3518 | 09 декември 2025

Стотици протестираха в центъра на Казанлък

3510 | 10 декември 2025

19-годишен шофьор блъсна пешеходец при движение назад

3342 | 11 декември 2025

„Арсенал“ АД и Бургаският държавен университет сключиха Меморандум за сътрудничество

2955 | 08 декември 2025

Препълнена зала и силно послание: Премиера на филма “Социално силните“ в Казанлък

2809 | 09 декември 2025
Следвай Казанлък във Facebook
Включи се с повече от 20 000 души, за да си винаги информиран
Следвай страницата kazanlak.com Следвай групата За Казанлак