14:18 | 03 юни 25 5690

Трепети и жарко слънце в Казанлък преди кулминацията на Празник на розата 2025

Трепети и жарко слънце в Казанлък преди кулминацията на Празник на розата 2025  / Новини от Казанлък

Казанлък се подготвя за върховите дни в тазгодишните Празници на розата 2025, които ще настъпят в края на тази седмица. Еуфория и трепети витаят из слънчевото ни градче, което се радва на куп забавления, събития, оживени места. Дългите и топли вечери помагат обстановката да става все по-магична, а Казанлък да привлича туристи от близо и далеч, пожелали да се докоснат и споделят специалните дни, посветени на царицата на цветята и символ на града - розата.

Майстори, занаятчии и производители са разположили своите щандове на традиционната „Улица на занаятите“, която тази година се разгръща все така внушително. Поради големия интерес, тя обхваща почти цялата централна част — площад „Севтополис“, както и улиците „Скобелевска“ и „Искра“.

Първите щандове посрещат казанлъчани и гости с богато разнообразие от розови продукти, бижута, сувенири, дамски аксесоари и ръчно изработени дървени изделия.

Казанлък става все по-оживен и обаятелен с всеки изминал ден — със стотици гости от страната и чужбина, привлечени от красотата на маслодайната роза, ритуалите по розобер и розоварене, и разбира се — пищното шествие по главните улици на града с участието на училища, клубове, фолклорни състави и различни общности, което ще се проведе на 8-ми юни.

Пред Дом на културата "Арсенал" гостува за поредна година националното изложение "С любов към Българското и Панаир на модата". Там ще откриете разнообразие от стоки за дома и семейството.

А над тенис кортовете, "Казанлък мези" привлича казанлъчани с много изненади за малки и големи и различни гост-изпълнители всяка вечер.

 

Следвай новините от Казанлък
Сподели

Още новини от Казанлък:

Най - четени новини

за последната седмица

Казанлъшки рибар извади гигантски сом от водите на язовир “Копринка“

39703 | 06 януари 2026

Заловиха хлапак, обирал магазини и павилиони из Казанлък

7147 | 07 януари 2026

Започна подготовката в 61-ва Стрямска механизирана бригада

7077 | 05 януари 2026

Казанлък поема още една крачка към академичното си развитие: Тракийският университет подготвя филиал в града

5506 | 05 януари 2026

Млад шофьор е с опасност за живота след катастрофа край Павел баня

4321 | 02 януари 2026

Крадци ошушкаха склад с електроуреди в Казанлък

3769 | 09 януари 2026

Вандали потрошиха огледалата на шест автомобила в Казанлък

3565 | 05 януари 2026

Агресивен шофьор нанесе побой на 26-годишен мъж

3531 | 05 януари 2026

Шипка първа в страната отбеляза Богоявление: 18-годишният Лазар Даракчиев “спаси“ кръста

3408 | 06 януари 2026

Задържаха автокрадец: Четири “удара“ от началото на годината

3127 | 07 януари 2026
Следвай Казанлък във Facebook
Включи се с повече от 20 000 души, за да си винаги информиран
Следвай страницата kazanlak.com Следвай групата За Казанлак