17:35 | 24 май 25 5501

Кметът на Казанлък Галина Стоянова отдаде признание на културни и образователни дейци по случай 24 май

Кметът на Казанлък Галина Стоянова отдаде признание на културни и образователни дейци по случай 24 май / Новини от Казанлък

По случай 24 май – Деня на българската просвета и култура и на славянската писменост – кметът на община Казанлък Галина Стоянова организира тържествен коктейл в знак на признателност към директори на училища, детски градини, културни институти, почетни граждани на общината и представители на медиите.

Събитието уважиха Старозагорският митрополит Киприян и председателят на Народното събрание Наталия Киселова, които споделиха празничния дух с присъстващите.

“Честит 24 май – денят, в който усещаме нашия дух и нашето сърце истински да тупти, защото всеки от нас някога е бил ученик. Пожелавам на всеки от вас здраве и да продължава да носи пламъка на знанието“, обърна се към гостите кметът Галина Стоянова.

Тя подчерта, че хората, ангажирани с каузата на образованието и културата, заемат специално място в сърцето на Казанлък. Признателността към техния труд е важна част от усилията на общината за съхраняване и развитие на духовните ценности.

Празничната среща премина в топла и вдъхновяваща атмосфера, в духа на почит към знанието, традициите и мисията на всички, които градят бъдещето чрез образование и култура.

Пресцентър на Община Казанлък

Следвай новините от Казанлък

Още новини от Казанлък:

Най - четени новини

за последната седмица

Започва прием на заявления за регистрационни номера за МПС по избор за серия СТ 7001 ТР - СТ 7500 ТР

10057 | 31 юли 2026

За първи път извън София: Казанлък е сред претендентите за домакин на финала на „Мис България“

7414 | 29 юли 2026

Дирекциите “Социално подпомагане“ приемат заявления за целева помощ за отопление до 31 октомври

6194 | 31 юли 2026

Д-р Елена Гарсау ще преглежда всеки четвъртък в кабинета по акушерство и гинекология в Поликлиниката

4904 | 30 юли 2026

Усилено се работи по асфалтирането на улици и междублокови пространства в Казанлък

4202 | 01 август 2026

Лек автомобил се удари в “Пътна помощ“ в Казанлък/ ВИДЕО

4189 | 31 юли 2026

Синдикатите с позиция относно учебното време и ваканциите през следващата 2026/27 г.

3599 | 28 юли 2026

Групата на СК „Планинско бягане и туризъм - Казанлък“ покори първенеца на Румъния - връх Молдовяну

3575 | 28 юли 2026

Нов общински съветник положи клетва в Казанлък

2847 | 30 юли 2026

Обследват водите на язовир „Копринка“ след намерена умряла риба в района на плажа

2662 | 28 юли 2026
Следвай Казанлък във Facebook
Включи се с повече от 20 000 души, за да си винаги информиран
Следвай страницата kazanlak.com Следвай групата За Казанлак