11:43 | 16 май 25 1929

Младите таланти от клуб „Светлини сред сенките“ блестят с успехи на престижни конкурси

Младите таланти от клуб „Светлини сред сенките“ блестят с успехи на престижни конкурси / Новини от Казанлък

Светлинките отново се окичиха с медали и награди от няколко престижни национални конкурси. Трима са лауреатите от клуб „Светлини сред сенките” при ОДК „Св. Ив. Рилски”, от Националния конкурс, организиран от Министерство на образованието и науката, и Национален дворец на децата, гр. София – „Вълшебният свят на Ангел Каралийчев”.

На първо място е класирана Геновева Трифонова – 17 г., която напълно заслужено спечели и стипендия. На трето място във втора възрастова група е Ралица Спасова – 11г., а Цветин Радевски – 8г. е с поощрителна награда.  Диан Драгнев – 15г. е носител на трета награда от Национален литературен конкурс с международно участие „Николай Лилиев”, който се провежда за поредна година в гр. Стара Загора, а Рая Енева – 14г. получава трето място от Национален литературен конкурс „Вълшебният свят на книгите”, провел се в Асеновград.

Рая, е носителка и на второ място за рисунка, от същия конкурс, раздел „Изобразително изкуство”, тя е светлинката удостоена с най-много награди през тази учебна година, като е получила призове за поезия, проза, рисунка, картичка, илюстрация и компютърна рисунка.

Следвай новините от Казанлък
Сподели

Още новини от Казанлък:

Най - четени новини

за последната седмица

Жена бе отвлечена посред бял ден от четирима мъже

6761 | 28 ноември 2025

Гранд Резорт Павел Баня спечели наградата за най-добър петзвезден балнеолечебен хотел на 2025 г.

4965 | 04 декември 2025

Катастрофа затруднява движението на централно кръстовище в Казанлък

3546 | 28 ноември 2025

Зов за помощ: 37-годишна жена от Крън се бори с тежко заболяване

2789 | 01 декември 2025

Хуманитарната гимназия в Казанлък получи благодарствена грамота от Президента на Република България

2784 | 28 ноември 2025

Без сериозни наранявания се разминаха участниците в катастрофата на кръстовището на ул.“Христо Ботев“ с бул. “23-ти ПШП“ в Казанлък

2703 | 01 декември 2025

Утвърдени художници и млади таланти от Казанлък представиха съвместна изложба, посветена на Никулден

2416 | 29 ноември 2025

Засякоха 49-годишен мъж да управлява нерегистриран „Форд“ в Габарево

2328 | 28 ноември 2025

Откриха изчезналия мъж от с. Копринка

1926 | 02 декември 2025

България-Текс АД с награда „Работодател на годината 2025“ в категория „Партньор на средния бизнес“

1902 | 03 декември 2025
Следвай Казанлък във Facebook
Включи се с повече от 20 000 души, за да си винаги информиран
Следвай страницата kazanlak.com Следвай групата За Казанлак