17:56 | 12 май 25 8517

Министърът на образованието и кметът на Казанлък дадоха старт на строежа на 4 нови спортни зали

Министърът на образованието и кметът на Казанлък дадоха старт на строежа на 4 нови спортни зали  / Новини от Казанлък

Днес в ОУ „Мати Болгария“ беше дадено началото на дейностите по изграждането на 4 физкултурни салона на територията на община Казанлък.

Община Казанлък ще бъде първата голяма община, която няма да има училище без физкултурен салон, заяви министърът на образованието и науката Красимир Вълчев по време на символичния старт за изграждането на спортните съоръжения.

На тържествената церемония присъстваха още директорът на РУО Стара Загора Милена Йолдова, кметът на община Казанлък Галина Стоянова, зам.-кметовете Аксения Тилева и Сребра Касева, нар. представител Илиана Жекова, директори на училища и общественици.

Министерството на образованието и науката класира и одобри строежа на 4 физкултурни салона и ремонт на спортна площадка в община Казанлък по програмата за изграждане и основен ремонт на спортни площадки и физкултурни салони в държавните и общинските училища за периода 2024/2027г.

Училищата в региона, които ще получат нови и модерни спортни салони са: ОУ „Антон Страшимиров“, гр. Казанлък“, ОУ „Мати Болгария“, гр. Казанлък“ и  ОУ „Свети Паисий Хилендарски“, с. Хаджидимитрово и ОУ „Христо Ботев“ с. Енина.

Стойността на 4-те проекта възлиза на 6 млн лв.

В обръщение към присъстващите, кметът Галина Стоянова, обяви, че 12 май е специален ден за Казанлък: "В днешния ден искам да обърна внимание, че нищо от това не се получава даром. Всичко, с което ще разполагате, трябва да се цени, защото е в резултат на много усилия.“

Стоянова поясни дългият труд, през който е преминала Община Казанлък, за да се стигне до днешния важен ден. За ободрението на проектите за изграждане на нови физкултурни салони, Общината се е състезавала с 264 община в страната и е получила одобрение на всички свои заявки.

Спортът и двигателната активност подобряват не само здравето, но и образователните резултати на учениците. Децата, които спортуват и учат, се справят по-добре в живота от тези, които само учат. Това каза министърът на образованието и науката Красимир Вълчев по време на церемония в Казанлък. „Активното спортуване е една от най-важните дейности, които трябва да правят децата в училище,“ добави министърът.

„Реализирането на проекта ще даде възможност за подобряването на физическата способност и спортната култура на подрастващите. Модернизираната спортна база ще бъде използвана от над 500 ученици в образователната институция“, каза с вълнение и радост от случващото се директорът на ОУ „Мати Болгария“ Боряна Попова.

1 704 955лв  е стойността за изграждането на спортна зала за възпитаниците на ОУ „Мати Болгария“ е 1 704 955лв. Автор на инвестиционния проект и надзор на обекта е „Продизайн С“ ООД Казанлък, изпълнител на строителните дейности СК Билдинг АД Казанлък, строителния надзор е възложен на инж. Женя Пеева, управител на ИВПИ Консулт ООД Стара Загора.

ОУ „Антон Страшимиров“ стойността на проекта възлиза на 1 520 137лв, ОУ „Христо Ботев“ с. Енина – 1 539 666лв, ОУ „Свети Паисий Хилендарски“, с. Хаджидимитрово – 1 570 776лв. Автор на инвестиционните проекти и надзор е „Билденерджи“ ООД, изпълнител на строителните дейности е „ПИ ЕС ДЖИ“ София, строителния надзор е възложен - ИВПИ Консулт ООД Стара Загора и Консулт 2014 ЕООД.

 

Следвай новините от Казанлък
Сподели

Още новини от Казанлък:

Най - четени новини

за последната седмица

Жена бе отвлечена посред бял ден от четирима мъже

6761 | 28 ноември 2025

Гранд Резорт Павел Баня спечели наградата за най-добър петзвезден балнеолечебен хотел на 2025 г.

5105 | 04 декември 2025

Катастрофа затруднява движението на централно кръстовище в Казанлък

3546 | 28 ноември 2025

Зов за помощ: 37-годишна жена от Крън се бори с тежко заболяване

2790 | 01 декември 2025

Хуманитарната гимназия в Казанлък получи благодарствена грамота от Президента на Република България

2784 | 28 ноември 2025

Без сериозни наранявания се разминаха участниците в катастрофата на кръстовището на ул.“Христо Ботев“ с бул. “23-ти ПШП“ в Казанлък

2704 | 01 декември 2025

Утвърдени художници и млади таланти от Казанлък представиха съвместна изложба, посветена на Никулден

2417 | 29 ноември 2025

Засякоха 49-годишен мъж да управлява нерегистриран „Форд“ в Габарево

2329 | 28 ноември 2025

Откриха изчезналия мъж от с. Копринка

1928 | 02 декември 2025

България-Текс АД с награда „Работодател на годината 2025“ в категория „Партньор на средния бизнес“

1911 | 03 декември 2025
Следвай Казанлък във Facebook
Включи се с повече от 20 000 души, за да си винаги информиран
Следвай страницата kazanlak.com Следвай групата За Казанлак