11:15 | 20 март 25 1524

Един от най-изявените съвременни български писатели — Георги Господинов ще гостува в Казанлък

Един от най-изявените съвременни български писатели — Георги Господинов ще гостува в Казанлък  / Новини от Казанлък

На 23 март (неделя) от 16:00 часа в Художествена галерия - Казанлък ще се проведе среща с един от най-изявените съвременни български писатели — Георги Господинов. В рамките на инициативата ни „Думите в галерията" за първи път в Казанлък ще бъде представена неговата най-нова творба „Градинарят и смъртта" — първата му книга след спечелването на престижната Международна награда „Букър" през 2023 г.

Разговорът с автора ще бъде модериран от Пламен В. Петров и ще изследва екзистенциалните измерения на времето, паметта и загубата, които са централни в творчеството на Господинов. Ще разсъждаваме върху границите между личната история и колективната памет, върху нашите опити да намерим убежище от скоростта на съвременния свят и неизбежността на тъгата като форма на човешко познание.

„Градинарят и смъртта" е описана от автора като „роман елегия, роман градина, мемоар или мемороман – история за отиващите си бащи в един отиващ си свят. Не книга за смъртта, а за живота, който чезне."

Георги Господинов е един от най-четените и превеждани български автори по света. През 2023 г. печели Международен Букър за романа си „Времеубежище", а през 2024 г. е отличен като Кавалер на Френския орден за изкуство и литература.

Не пропускайте възможността да се срещнете на живо с един от най-значимите гласове в съвременната българска литература и да се потопите в света на неговата най-нова творба.

Художествена галерия - Казанлък

Следвай новините от Казанлък
Сподели

Още новини от Казанлък:

Най - четени новини

за последната седмица

Жена бе отвлечена посред бял ден от четирима мъже

6767 | 28 ноември 2025

Гранд Резорт Павел Баня спечели наградата за най-добър петзвезден балнеолечебен хотел на 2025 г.

6004 | 04 декември 2025

Катастрофа затруднява движението на централно кръстовище в Казанлък

3551 | 28 ноември 2025

Зов за помощ: 37-годишна жена от Крън се бори с тежко заболяване

2798 | 01 декември 2025

Хуманитарната гимназия в Казанлък получи благодарствена грамота от Президента на Република България

2792 | 28 ноември 2025

Без сериозни наранявания се разминаха участниците в катастрофата на кръстовището на ул.“Христо Ботев“ с бул. “23-ти ПШП“ в Казанлък

2711 | 01 декември 2025

Утвърдени художници и млади таланти от Казанлък представиха съвместна изложба, посветена на Никулден

2424 | 29 ноември 2025

Засякоха 49-годишен мъж да управлява нерегистриран „Форд“ в Габарево

2334 | 28 ноември 2025

България-Текс АД с награда „Работодател на годината 2025“ в категория „Партньор на средния бизнес“

2008 | 03 декември 2025

Откриха изчезналия мъж от с. Копринка

1940 | 02 декември 2025
Следвай Казанлък във Facebook
Включи се с повече от 20 000 души, за да си винаги информиран
Следвай страницата kazanlak.com Следвай групата За Казанлак