Община Павел баня отбеляза националния празник на България с отдаване на почит към загиналите знайни и незнайни войни, поднасяне на цветя пред емблематичните паметници в града и с тържествен концерт. Под звуците на химна бе издигнат националният ни флаг.
Днес заместник-кметовете Милена Кавръкова, Радка Иванова и Красимира Тодорова, председателят на Общинския съвет Милена Паунова, представители на общинска администрация, културни и обществени дейци, общински съветници и граждани се събраха пред паметника на Цанко Минков – Комитата в Павел баня, където в знак на признателност поднесоха своите цветя.
След това всички се отправиха към монументите на: загиналите във войните, Княз Павел, загиналите финландски войни и Васил Левски.
Тази година се навършват 147 години от Освобождението на България. Датата кметът Иса Бесоолу определи като символ на нашата вярност към корените ни и знак за почит и преклонение пред България, която носим в сърцето!
”Днес посрещаме Трети март с чувство на гордост. Нека винаги помним този ден и предаваме на поколенията след нас знанията си! Нека ги учим да бъдат добри българи, почитащи своите предци и уважаващи историческото си минало!”, поздрави днес Иса Бесоолу.
По повод празника в края на миналата седмица той подари на павелбанци грандиозен концерт с участието на местния хор „Тодор Мазаров”, фолклорен ансамбъл „Детелини” и тенорът Георги Петров от „Тримата Български Тенори”.
За днешния Трети март Общината бе осигурила и транспорт за онези, които предпочетоха да се качат до Паметника на свободата на връх Шипка. Кметът Иса Бесоолу изпрати венец в знак на почит към геройски загиналите знайни и незнайни войни.
Община Павел баня
Отпразнувайте вашите специални моменти в Аквапарк Овощник
Аквапарк Овощник предлага организация на сватбени тържества, абитуриентски балове за сезон 2025 година, корпоративни...
“Туйнс 3“ търси да назначи монтажисти и работници в производствен цех за дограма
Поради увеличаване обема на работа фирма “Туйнс 3“ гр. Казанлък, търси да назначи монтажисти и работници в производствен...
Ню Йорк Пъб град Казанлък търси да назначи пицар
Ню Йорк Пъб град Казанлък, търси да назначи пицар. За информация на място в Ню Йорк пъб или на тел. 088 888 7525 ...
КИА КАЗАНЛЪК -МОНЧЕВ-90 ООД търси да назначи АВТОМОНТЬОР в автосервиз
Отговорности: - Цялостна техническа проверка и техническо обслужване на автомобили; - Обслужване,ремонт и компютърна...