10:44 | 19 февруари 25 1451

Над 850 снегорина обработват републиканските пътища

Над 850 снегорина обработват републиканските пътища / Новини от Казанлък

Над 850 снегопочистващи машини обработват републиканските пътища. Продължава снеговалежът в Североизточната част от страната, като в областите Варна и Добрич е обилен. 

Път III-6009 Каблешково – Ахелой е затворен за всички автомобили поради обилен снеговалеж и навявания. „Котленски“ проход е ограничен за движение на камиони над 12 т за снегопочистване.

Преминаването на тежкотоварни автомобили над 12 т е забранено в проход „Приморски“, като всички останали автомобили трябва да се движат с вериги. Движението на камиони над 12 т е ограничено по третокласния път III-842 Юндола – Белово.

В област Шумен всички камиони над 12 т. задължително трябва да се движат с вериги.

Продължава обработката на настилките от снегопочистващи машини за осигуряване на безопасно пътуване на шофьорите. Екипите на пътноподдържащите фирми предприемат необходимите действия за осигуряване на движението при зимни условия. За повишаване безопасността на движение и при необходимост е възможно да се затварят отделни участъци за обработка на трасетата с инертни материали. Там, където се налага заради силен вятър, снегонавявания или слаба видимост, е възможно трафикът да се ограничава временно до подобряване на метеорологичните условия и почистване на пътя.

Министерството на регионалното развитие и благоустройството и Агенция „Пътна инфраструктура” апелират шофьорите да тръгват с автомобили, подготвени за зимни условия, да карат със скорост, съобразена със зимните условия, да не предприемат рискови маневри, както и изпреварване на снегопочистващата техника. Блокирането на движението от превозни средства, които не са подготвени за зимни условия, затруднява пътуването на всички останали шофьори и работата на снегопочистващата техника.

Всички граждани и транспортни фирми могат да получават информация за актуалната пътна обстановка и зимното поддържане на републиканската мрежа от интернет страницата на АПИ - www.api.bg, както и по всяко време от денонощието на тел. 0700 130 20 в АПИ. В агенцията целогодишно при 24-часов режим работи Ситуационен център, който събира и обобщава данните за състоянието по републиканските пътища.​

Следвай новините от Казанлък

Още новини от Казанлък:

Най - четени новини

за последната седмица

Откриха починала 78-годишната Стояна Стефанова, обявена за издирване в Казанлък

26524 | 22 август 2026

19 свободни места на учители и педагогически специалисти са обявени в региона

8962 | 18 август 2026

Започна изграждането на довеждаща инфраструктура на Индустриалната зона

8937 | 18 август 2026

Казанлъшка красавица влиза в надпревара за участие на Mrs. Bulgaria World 2026

8401 | 20 август 2026

Свада в кафене в Казанлък ескалира до сбиване, прободна рана и арести

5247 | 17 август 2026

ПТП край Горно Сахране: Има пострадали, движението е по обходен маршрут

4753 | 21 август 2026

Временно ограничават движението през прохода „Шипка“ на 22 август заради честванията на Шипченската епопея

4197 | 20 август 2026

Възрастна жена пострада при катастрофа край Мъглиж

3366 | 18 август 2026

МВР издирва 78-годишната Стояна Стефанова от Казанлък

3245 | 21 август 2026

Стартира строителният процес по енергийно обновяване и на още пет многофамилни жилищни сгради в Гурково

3012 | 18 август 2026
Следвай Казанлък във Facebook
Включи се с повече от 20 000 души, за да си винаги информиран
Следвай страницата kazanlak.com Следвай групата За Казанлак